browser warning text

17.07.17 kl 17:17 MAAGILINE 17

Soome 100 ja Eesti 100 saavad kenasti ja maagilises 17 võtmes vääriliselt tähistatud. MTÜ Tumemaine Tuli, Rakvere linn ja Rakvere linnakodaniku muuseum kingivad selle puhul Eestile ja Soomele ja Rakverele mõnusa kontserdi linnakodaniku muuseumi aias.

TIMO VÄÄNÄNEN (HARMONY GARDEN), Soome
INDREK SPUNGIN, Eesti

Tumeromantika õhtu Rakveres 2017

Kontsert algab täpselt kl 17:17

KONTSERT ON TASUTA
Vihmase ilma korral toimub kontsert siseruumides.

TIMO VÄÄNÄNEN (HARMONY GARDEN), Tampere
DARK FOLK FROM DEEP WATERS
15 aastat ja 3 hoolikalt produtseeritud albumit. Harmony Gardeni muusika on hingestatud ja tumedavõitu nihilistlik folk modernsetele inimestele. Timo Väänänen on laulja, sõnade autor ja selle Tamperes tegutseva kaasaegse folkbändi mootoriks. Timo maalib oma muusikat südantlõhestava melanhoolia, ängi ja oma tumeda-sügava häälega.

Timo teeb aastapäeva tähistamiseks taas akustilise tuuri. Seekordne kava on tumedam kui varem ja nii romantiline kui gootifolgi laulja üldse olla saab. Ja muidugi tulevad esitamisele ka laulud HG ajaloost, mida te kunagi varem kontsertversioonis kuulnudki ei ole. Lood räägivad armastusest, vihkamisest, elust, surmast, depressioonist ja loomulikult sellest segipööratud maailmast.

Timo Väänänen on 43aastane produtsent ja muusik, kes on loonud muusikat ligikaudu 30 aastat. Lisaks Harmony Gardenile on ta musitseerinud terves reas bändides, näiteks nagu Two Witches, Imperia, Mind So Fragile, SinMasters, Neuroactive ja Shade Factory.

Harmony Garden (Timo Väänänen Solo) - Vortex Of Existence LIVE 14.10.2016 CLUB DEPO
https://youtu.be/S2DqbUn7CJ0

Harmony Garden - Cold Ground (LIVE in Kärdla. Hiiumaa Estonia 6.8.2016)
https://youtu.be/MCr6KmmMluI

Harmony Garden - Expressing All The Sadness And Despair. Live On The Rocks, Helsinki 28-08-2015
https://youtu.be/etpnZhFpwqg

Harmony Garden - The Ballad Of My Last Day-video edit
https://youtu.be/s2k0E4UNBrE

INDREK SPUNGIN, Eesti
Indrek Spungin on vabakutseline muusik ja kirjutaja. Ise armastab ta mõelda endast kui poeedist, kes ei viitsi hommikuti tööle minna. Indrek Spungini ülesastumised on segu pseudo-folgist, dada-luulest ja numbritest, millel ei saagi nime olla. Vahel, mõtteharjutusena, peab ta ennast tuviks ja toimib nii nagu paindlik on. Spungin on avaldanud albumi "Lahtise peaga ahvi näoga poiss" (Mortimer Snerd 2017) ja mitmeid muusika- ja luulevideosid. Kontserdil esitab Spungin lugusid nii juba ilmunud kui ilmumata plaadilt, ning ka neid, mis iialgi ühelegi plaadile ei jõua.

Indrek Spungin - Selg on ära
https://youtu.be/28mA7gxLetQ

Indrek Spungin - Mul ei ole midagi selga panna
https://www.youtube.com/watch?v=jh6sGNYfL10

Indrek Spungin - Uni
https://www.youtube.com/watch?v=IHWcczfvSYg&t=1s