browser warning text

Ain Toimi lampide, mööbli ja ehete näitus

Insener Ain Toimil toimub Kondase Keskuses juba teine näitus, kuid seekord on lisaks lampidele näha ka mööblit ja ehteid.

Kõik unikaalsed disainesemed on valminud peamiselt laboris vajaminevatest, kuid mingil hetkel äraviskamiseks mõeldud seadmetest, esemetest ja nende osadest, näiteks manomeetrist, arvutiekraanist, kinoprojektori peeglist, autoantennist, triikraua küttekehast, tsentrifuugi rootorist, autoklaavi isekirjutajast, kõrgsurveventiilist, heeliumi termose sisemisest nõust, aatomabsorptsioon spektromeetri põletist, rotameetrist, lüofilisaatori kambrikaanest, biodestillaatori keedunõu jahutist, plastribadest, reklaamstendide osadest ja paljust muust. Seekordne väljapanek on suuremahuline, hõivates Kondase keskuse neli galeriiruumi.

Ain Toim on näitusele kaasa kutsunud kunstiõpetaja Marjam Tamme, kelle automatismi põhimõtetel valminud joonistused on eksponeeritud vabadel seinapindadel. Taaskasutatud materjalidest pildiraamidesse paigutatuna astuvad need omamoodi dialoogi Ain Toimi vaimukate disainesemetaga.

Näitus jääb avatuks kuni 28. veebruarini 2018.