browser warning text

Ajaloofestival "Narva lahing 2017"

Narva linnus on 11.-13. augustini 2017 täis sõjakära, mürtsatavad kahuripaugud ning sõjameeste hulgad võitlevad elu ja surma peale.

Õhtul jalutavad aga daamid kaunites kostüümides ning kavalerid grandioossetes parukates, rändnäitlejad veiderdavad ja muusikud mängivad.

Põhjaõues toimub vana aja laat, õpetatakse käsitöökunste, sealhulgas ketramist ja õmblemist, saab proovida puidust voolimist ning sepatööd. Kätt saab harjutada vibulaskmises ning lubatakse ka kahurist pauku teha. Lapsed saavad mängida jõudu ja kavalust nõudvaid mänge. Noortele sõdurihakatistele korraldatakse nekrutiks võtmine ja sõjaline õppus, nii nagu see 300 aastat tagasi käis.

Ajaloofestivali ajal on kaks päeva linnuse Põhjaõu meistrikodade tegevusi täis. Saab proovida ketramist nii kedervarre kui vokiga ning villa kraasida ja lõnga korrutada. Õpetatakse tegema niplispitsi ja rahakukrut ning saab punuda nii vööd kui patse. Puusepa juhendamisel saab õppida puulusikate ja ummiknõude tegemist. Põhjaõue uues ahjus valmistatakse maitsvaid roogi.

AJAKAVA

Reedel, 11. augustil kell 20 õhtune linnalahing Gloria bastionil (tasuta)

Laupäeval, 12. augustil Narva linnuses (piletiga)
10.00 avatakse linnuseväravad külastajatele
11.00 alustavad meistrikojad
11.00 Raekoja platsil sõdurite rivistus ning rongkäik Rootsi lõvi juurde
15.00 nekrutiteks värbamine
16.00 Narva lahing linnuse Läänehoovis

Pühapäeval, 13. augustil Narva linnuse Põhjaõues
10.00 avatakse linnuseväravad külastajatele
11-18 meistrikojad

Kuna sel aastal on ajaloofestivali programm tunduvalt tihedam, siis on laupäeval, 12. augustil sissepääs linnusesse piletiga. Lisaks lahingute vaatamisele saab piletiga külastada ka Narva linnust, linnuse Põhjaõue ning piletiga saab kaasa ka Põhjaõue mündi, mille eest saab endale osta ühe meene.

Toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo: Ivo Loide, Narva lahing 2017 peakorraldaja, tel +372 511 6482

Vaata veel:

Galerii