browser warning text

Ajaloofestival "Narva lahing 2018"

Narva linnuses toimub 10.-12. augustil taas ajaloofestival Narva Lahing, kus kajavad Põhjasõja kahuripaugud ja kostab lahingukära, kui sõjameeste hulgad võitlevad elu ja surma peale. Lisaks toimuvad vanamuusikaüritused ja rändnäitlejate teatrietendused.

Narva Muuseumi traditsioonilisel ajaloofestivalil Narva Lahing liigume tagasi aastasse 1704, kui toimus lahing Rootsi ja Vene vägede vahel. Põhjaõues toimub vana aja laat, kus õpetatakse mitmeid käsitöökunste, sealhulgas ketramist ja õmblemist, saab proovida puidust voolimist ning sepatööd. Kätt saab harjutada vibulaskmises ning lubatakse ka kahurist pauku teha. Lapsed saavad mängida jõudu ja kavalust nõudvaid mänge. Noortele sõdurihakatistele korraldatakse nekrutiks võtmine ja sõjaline õppus, nii nagu see 300 aastat tagasi käis.

AJAKAVA:

Reedel, 10. augustil kell 20 õhtune linnalahing Gloria bastionil (tasuta)

Laupäeval, 11. augustil kell 10-18 Narva linnuses (piletiga)
• alustavad meistrikojad
• nekrutiteks värbamine
• Narva lahing linnuse Läänehoovis

Pühapäeval, 12. augustil kell 11-18 Narva linnuse Põjaõues
• meistrikojad

Laupäeval, 11. augustil on sissepääs linnusesse piletiga. Lisaks lahingute vaatamisele saab piletiga külastada Narva linnust ja linnuse Põhjaõue ning kaasa saab ka Põhjaõue mündi, mille eest saab endale osta meene.

PILETID
Täiskasvanud 8 EUR
Kooliõpilased, üliõpilased 4 EUR
Perepilet 16 EUR

Sündmust toetab Eesti Kultuurkapital.

Vaata veel: