browser warning text

"Altimir", "Liivamehed" ja "Vastupidavuse varjud"

Linastuvad filmid "Altimir", "Liivamehed" ja "Vastupidavuse varjud".

Pealkiri: "Altimir"
Originaalpealkiri: "Altimir"
Valmimise aasta: 2016
Pikkus: 18 min
Režissöör: Kay Hannahan
Originaalkeel: bulgaaria
Filmimispaik: Bulgaaria

Alates kommunistliku režiimi kokkuvarisemisest 1989. aastal on Bulgaarias toimunud maailma kõige äärmuslikum rahvaarvu vähenemine. Madal iive, kõrge suremus ja väljaränne on viinud mitmed külad kadumise piirile. "Altimir" uurib elu ühes Bulgaaria hääbuvas külakeses, mille kohal ripuvad kommunismi ja kapitalismi lubadused.

Pealkiri: "Liivamehed"
Originaalpealkiri: "Sand Men"
Valmimise aasta: 2016
Pikkus: 15 min
Režissöör: Tal Amiran
Originaalkeel: rumeenia
Tootjamaa: Ühendkuningriik
Filmimispaik: London, Ühendkuningriik

Neculai, Aurel ja Raj lahkusid oma kodudest Rumeenias ühel ja samal põhjusel: et võimaldada perele parem elu. Nüüd on nad Suurbritannias, neist sõltuvad lähedased, ja nii püüavad nad toime tulla Londoni tänavail liivaskulptuure luues. Nad püüavad oma kannatustes leida lootust, mõtted laste paremast tulevikust aitavad neil vastu pidada.

Pealkiri: "Vastupidavuse varjud"
Valmimise aasta: 2016
Pikkus: 22 min
Režissöör: Diego Scarponi
Originaalkeel: inglise
Tootjamaa: Itaalia
Filmimispaik: USA

"Vastupidavuse varjud" kujutab kaht sajandit Ameerika ajaloos, kõrvutades praegu Harlani maakonnas elavate inimeste elu rikkaliku suulise ajalooga, mille on kokku kogunud ja salvestanud itaallane Alessandro Portelli enam kui 30 aasta vältel tehtud välitöödega. Kohad on küll samad ja teemadki omavahel seotud, kuid tihti siiski vastandlikud. Tänane Harlani maakond seisab silmitsi kaevandustööstuse kriisiga. Vaesus, sotsiaalne isolatsioon ning narkootikumide tarvitamine on tõusuteel. Film on rännak läbi aja, kus kõigil on oma vaimud ja hääled, möödunud aegade kauge kaja ilmub taas kaamerasilma ette jäänud kohtades ja nägudel. Üks kohtumine teise järel avab lugusid inimestest, kes heitlevad selle nimel, et ellu jääda piirkonnas, mis on kaotanud oma olemuse.