browser warning text

Ameerika

Tartu Üliõpilasteatri lavastus "Ameerika" Kafka romaani järgi.

25. novembril 2017 esietendus Tartu Üliõpilasmajas Franz Kafka lõpetamata romaani ainetel põhinev lavateos "Ameerika". See on teadaolevalt esimene "Ameerika" lavastus Eesti teatrimaastikul.

Lühidalt sisust: Saksa teenijatüdruk Johanna Brummer võrgutab noore koolipoisi Karl Rossmanni ja saab temalt lapse. Sellest teada saanud vanemad saadavad Karli kodust võimalikult kaugele, ära uude maailma ehk Ameerikasse. New Yorgi sadama immigratsioonitalituses ootab Rossmanni rikas ameerika onu, kes tõotab Karlile Ameerikas hiilgavat karjääri. Aga Karli "karjäär" lõpeb kiiresti ning algavad noormehe seiklused oma k o h a otsingutel Ameerika-Masinas...
Žanriliselt on tegemist skisoklounaadiga. Rohke muusika ja tantsunumbritega lavastus küsib, kas üksikisikul on võimalus vältida lõkse – masinaid – ja jääda mingilgi kombel üha globaliseeruvas maailmas vabaks.

Dramatiseering, lavastus ja muusikaline kujundus: Kalev Kudu
Kunstnik: Silver Vahtre
Koreograaf: Jaanika Tammaru (Teater "Must Kast")
Valgus- ja videokunstnikud: Enor Niinemägi ja Kristjan Tammi

Karl Rossmanni osas on Claus Mootse.
Teistes osades: Merilin Jürjo, Annabel Berg, Tess Pauskar, Indrek Tulp või Sven Paulus, Andreas Aimse, Oleg Želudkov, Mart Alaru ja Kalev Kudu.

Tartu Üliõpilasteater tänab toetajaid: Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikool, Tartu Üliõpilasmaja, Tartu Linnavalitsus ja Tartu Kultuurkapital.

Vaata veel: