browser warning text

Armastus Laitses

2018. aasta juulis etendub Laitse Graniitvilla skulptuuripargis vabaõhulavastus "Armastus Laitses", mis põhineb kohalikel muistenditel, ent käsitleb ka kaasaegset eestlast erutavaid teemasid.

Ligi kolmkümmend erinevat tegelast, suurejoonelised massistseenid ratsanike osavõtul, muljetavaldav lavakujundus – selline on saabuva suve suurim vaatemäng.

Lavastaja on Ivo Eensalu, autor Ivo Parbus ning etenduse kunstnik on Mare Raidma.

Osades: Jassi Zahharov, Janne Sevtšenko, Eduard Salmistu, Pirjo Levandi, Alice Kirsipuu, Tauno Kangro, Veljo Reinik, Toomas Täht, Väino Laes jt

Lavastuses näeb kahte armastuslugu. Esimene jutustab külakaunitar Adeelest, lustakast noorparunist Heinrichist ja saatanlikust aadlimehest Teufelhundist, kelle käsul õrn Adeele elusalt Laitse häärberi keldriseina müüritakse.

Teises näeme armukolmnurka, mille moodustavad iludusest koduõpetaja Lauretta, noorparun Herbert ja mehine tallipoiss Kustas. Armuleek kasvab kõigil kolmel üle pea ja lugu lõppeb osaliste hukuga, ent armastus ei kao.

On kauneid tundeid, laule ja silmipimestavat naiseilu, aga ka kirjeldamatut kurjust ja sõnumeid teispoolsusest. Kõike seda vürtsitavad naerutavad naljad ning ehe elurõõm.

"Armastus Laitses" näitab kaunitare ja rüütleid, kurjameid ja pühakuid, sekka rõõmsat ja vallatut rahvast, kes teab, et vaid armastus annab elule õige hoo.

Kui tahad kogeda midagi erakordset, tule juulis Laitse Graniitvillasse suurejoonelisele vabaõhuetendusele!

Uksed avame tund enne etendust; etenduse kestus ~2,45 h koos vaheajaga (vaheaeg 30 min).

Info ja majutus: info@graniitvilla.ee, tel 511 1007

Ettetellimisel suupistelauad ja õhtusöögid: toitlustus@graniitvilla.ee

Näita kaardil Sulge kaart