browser warning text

Broadway džässi kursus

Miks peaks kursusega liituma?

Broadway džässi kursus ühendab džässestraadi, moderndžässi ja Broadway džässi sõnavara ning meeleolud, tehes kummarduse vanadele ja uutele Hollywoodi muusikafilmidele, Broadway ja West Endi parimatele muusikalidele, isegi Eesti estraaditraditsioonile ning swing- ja džässmuusikale üldiselt. Liigutused on väljendusrikkad ja edastavad muusika emotsioone ning keha peab tegelema mitmekesiste rütmide ja koordinatsiooniga. Nauditava tantsulise treeningu jooksul on igaühel võimalus soovi korral liigutustele lisada oma isikupära, samal ajal saavad toonust rühilihased ning tekib mitmeid võimalusi naerda ja naljatleda.

Mida tunnis tehakse?

Tunni ülesehitus kulgeb lihtharjutustelt pikematele jadadele, taustaks tuttav ja vähem tuttav filmi-, teatri- ja kontsertmuusika. Lihtharjutustest, mille eesmärgiks on arendada rütmitunnet, musikaalsust, kehaosade joondumist ja stiili tehnilisi elemente, pannakse tunni lõpul kokku lühike kompositsioon, mille eesmärk on tehnika kaudu väljendada energiat ja emotsiooni. Harjutused tegelevad eri kehaosade liikuvuse suurendamisega (isolatsioonid), rühi paika asetamisega (pöörded, sirutused, selja kasutus), jalalöökide, sammukombinatsioonide ja hüpete kaudu liikuvuse, koordinatsiooni ja väljendusrikkuse arendamisega. Ruumi keskel soojendusele ja lihtharjutustele järgneb tavaliselt üle ruumi liikumiste, kõndide ja hüpete osa. Tund lõpeb lühikese lõõgastuse ja venitusega.

Muusikat võib olla nii Monroe, Sinatra, Minelli esituses kui ka Bondi filmidest, Londoni praeguse hetke muusikalilava laudadelt või miks mitte uusimatest Disney animatsioonidest (aga võib-olla mitte siiski "Let it Go").

Mis kursuse lõpuks saavutatud on?

Kursuse lõpuks on omandatud meeleolukas eri tasemetele sobiv liikumisnumber, mille esitamist nautida sarnaselt muusikaliteatri trupi numbritega. Arenenud on võhm, koordinatsioon ja liikumise rütmilisus. Kursuse õnnestumise puhul on tekkinud ka rõõm ja nauding antud stiilis tantsimisest või vähemalt pisutki vastu astutud oma hirmudele selles stiilis end hästi tunda.

Kellele kursus on mõeldud?

Tunnid pakuvad kõige rohkem äratundmisrõõmu neile, kes Hollywoodi muusikafilme vaadates end vägisi pingi küljes paigal on pidanud hoidma – või kes ehk põrandaharja partnerina ringi keerutades vanadele swingi, džässi ning muusikateatri numbritele kaasa on tantsinud. Kursusele on kindlasti vaja kaasa võtta paras annus huumorimeelt, mängulisust ja lustlikkust, et muusikasse kätketud dramaatilisi emotsioone oleks lõbusam liigtustes ja miimikas välja elada. Tehnilises mõttes on varasemalt kursusest korraga osa saanud võtta eri tasemel tantsuhuvilised – suures osas harjutustes ja liigutustes on võimalik juhendada neid nii algajatele kui ka edasijõudnutele sobivalt, pikkadest liikumisjadadest haarab igaüks nagunii oma oskuse järgi. Kõige suuremaks trumbiks on kindlasti musikaalsus ja valmisolek enda ning teiste liikumist nautida.

Mis peaks seljas olema?

Seljas võiks olla mugavad tantsu-/trenniriided, milles saab ka jalga visata ja põrandalt läbi käia, aga milles end kindlasti vabalt ja enesekindlalt tunned. Tantsukingade olemasolul (eriti pehmetallaliste ja/või väikse kontsaga džässikingade) annavad nad mõningatele poosidele ja pööretele juurde, aga paljajalu on tunnist osavõtt samuti mugav ja on eelmistel kordadel hästi toiminud. Pöörete jaoks võiks siiski sokid kaasas olla, et mitte põrandasse liiga kinni jääda. Jooksutoss võib olla raskepärane, tantsutoss aitab hüppeid julgemaks.