browser warning text

Cirque du Soleili etendus „Varekai”

2017. aasta sügisel, pärast kaheaastast vaheaega, tuleb Cirque du Soleil taas Tallinna ning etendab oma kava „Varekai”.

Selle etenduse lugu on sama vana kui maailm, jätkates Vana-Kreeka legendi Icarosest, kes langeb haavatuna tundmatusse ja saladuslikku metsa. Et sealt välja pääseda, ellu jääda, end uuesti leida ja mitte murduda, peab ta saama endale taas tiivad. Rännakutel saadavad Icarost vulkaanil, „kus iganes“, asuva saladusliku metsa elanikud. Aegade piiril, maailmas kus on võimalik kõik ja enamgi, kõlab innustav hümn elu ümbermõtestamisele ja uuesti omandatud imele, mis peitub maailmakõiksuses ja meie hinges.

Cirque du Soleili ja „Varekai“ unikaalsus kajastab täielikult seda firma omadust: etenduses on alati ühendatud kõik mõeldavad kunstisuunad – muusika ja disain, tants ja elav vokaal, videokunst ja grimm. Sealjuures ei ole unustatud tsirkusekunsti selle kõigis ilmingutes, tänavažanritest kuni kõrgtehnoloogilise õhuakrobaatikani. Nii püüab Cirque du Soleil ergutada kujutlusvõimet, äratada tundeid, kannustada inimeste emotsioone kogu maailmas. „Varekai“ rahvusvaheline trupp koosneb 13 riigist pärit 50 tsirkuseartistist ja muusikust. Nende hulgas on kuus lauljat ja instrumentalisti. Veel 50 inimest – treenerid, füsioterapeudid, kostümeerijad, lavamänedžerid, tehnikaspetsialistid ja administratiivpersonal – aitavad iga kord uuesti luua saladusliku metsa ja Icarose loo.

Firma peakorter asub Kanada linnas Montrealis ning kujutab endast ühtaegu nii täisväärtuslikku innovatsioonilaborit kui ka treeningbaasi. See võimaldab režissööridel, akrobaatidel, lavastajatel, muusikutel, stsenograafidel ja kostümeerijatel viia ellu praktiliselt mis tahes ideid ja fantaasiaid. Neli stuudiot üldpinnaga 3291 m2 võimaldavad viimistleda igasuguseid numbreid ja isegi lavastada väikesi teatrietendusi. Töökodades valmistatu näiteks 2016. aastal ligikaudu 14 000 eset ja kostüümielementi, kasutades selleks 30 kilomeetrit kangast kogu maailmast. Artistide elamu, mis paikneb peakorteri territooriumil, on alati tulvil inimestest, kes töötavad uute etenduste loomise kallal või harjutavad uusi osatäitmisi juba olemasolevates etendustes.

„Varekai“ kunstidirektor Bruno Darmagnac: „Cirque du Soleil tuleb rõõmuga taas Tallinna oma firmaetendusega „Varekai“. See etendus on rännanud areeniformaadis juba kolm aastat. Selle aja jooksul on see võitnud vaatajate südameid Euroopas, Venemaal ja Põhja-Ameerikas. Jutustades loo armastusest ja lootusest, näitab „Varekai“ ühtaegu, kui tähtis on mitte karta midagi uut, meeleheite hetkedel aga leida endas jõudu ja paluda abi. Sellega puutub varem või hiljem kokku igaüks meist. „Varekai“, nagu kõik teisedki Cirque du Soleili etendused, on uskumatu sulam kõige võimsamast akrobaatikast, imepärasest koreograafiast, elavast muusikast ja naljakast klounaadist.“

Käesolevast aastast korraldab Cirque du Soleil oma külalisesinemisi ning müüb ka pileteid oma etendustele Eestis iseseisvalt. Varsti on veebileheküljel www.cds-show.ee võimalik osta pileteid Cirque du Soleil' oma müügisüsteemi vahendusel. Selle süsteemi on töötanud välja firma Outbox, mille Cirque du Soleil asutas koos Kanada ettevõtja Jean Francois Brasse´iga 2006. aastal. Süsteem võimaldab vaadata saali plaani, valida optimaalse hinnakategooria ja sektori. Samuti pakub see parimaid vabu kohti, valikut laste ja täiskasvanute piletite vahel ning tasuda ohutult ja kiiresti valitud piletite eest ilma juurdehindluse ja komisjonitasuta. See lahendus toimib praegu 20 riigis ja 10 keeles. Kui algab piletite müük „Varekai“ etendusele Tallinnas, lisandub neile ka eesti keel, aidates inimestel osta pileteid kontsertidele, spordiüritustele staadionidel, teatrilavastustele ning Cirque du Soleili etendustele üle kogu maailma. Piletite hinnad on veebileheküljel www.cds-show.ee 30–77 €.

Firmast Cirque du Soleil:

1984. aastal 20 tänavakunstnikust koosnenud trupiga alustanud Cirque du Soleil on muutunud üheks kõige suurimaks meelelahutustööstuse firmaks, mille peakorter asub Montrealis. Firmas töötab ligi 4000 inimest maailma 50 riigist, sealhulgas 1300 artisti. Cirque du Soleil on võitnud üle 180 miljoni vaataja südamed kõigi viie maailmajao 60 riigi rohkem kui 400 linnas.

Lisateave:

Julia Turygina
pressiesindaja
+7 925 779 0198
Julia.turygina@cirquedusoleil.ru

Vaata veel: