browser warning text

Disainiöö: "Skins&Shells"

"Skins&Shells" on Eesti Kunstiakadeemia (EKA) ja Hong Kongi Polütehnilise Ülikooli (HKPU) moemagistrantide rahvusvaheline koostööprojekt, mille tulemusi eksponeeritakse Eestis esmakordselt Disainiööl.

Näitus avatakse 11. septembril kell 17:00.

Eksperimentaalsetest vormidest koosnev moeskulptuuride seeria "Skins&Shells" räägib elu eksistentsi ümbritsevate "kaitsemembraanide" mõtestamisest. Seda nii sõnasõnalt kui abstraktsemas võtmes, sest ka linnaruum või traditsiooniline rõivas võivad olla justkui omamoodi kaitsekihina identifitseeritav "nahk".

EKA ja HKPU tudengid kasutasid ühtekokku 1600 bambuslehvikut, millest loodi 11 narratiivset moeskulptuuri. Bambusele omane paindlikkus ja võime võtta mistahes kuju lasi ideedel söösta ambitsioonikatesse kõrgustesse ja tungida sügavatele fantaasiatesse. Projekti eesmärk kombata kartmatult ruumilise mõtlemise ning couture’i piire formuleerus läbi peenelt viimistletud sümmeetria, asümmeetria ning matemaatiliste korduste.

Juhendajateks olid Liisi Eesmaa (EKA õppejõud) ja Piret Puppart (EKA moeosakonna professor) ning tehnilist tuge pakkus Basia Szkunicka (Hong Kongi Polütehnilise ülikooli magistriprogrammide juht). Fotod võlus Nick D (Spitgan Magazine).

Disainerid:
Sandra Luks
Shao Li (Tangle)
Sin Ka Yiu (Carol)
Tong Ziyi (Ines)
Gong Hailin (Lin)
Chen Yuqing (Toto)
Julia Horvath
Kadi Adrikorn
Zhang Chuyue (Luna)
Maarika Karm
Li Rouqianxue (Rue)
Shubhi Aggarwal
Krete Beljaev
Shen Yang (Young)
Zhao Han (Maya)
Annika Kiidron
Cheng Dong (Demi)
LU Hanyan (Rhino)
Zheng Birong (Jessica)
Huang Yaqi (Yuvia)
Mariliis Niine
Chan Chiu Tung (Cherie)
Qiu Sheng (Shawn)
Hung Yuen Wai (Vivian)
Kairi Katmann
Liu Tiange (Sky)
Frida Jõe
Shum Hei Man (Samantha)
Ding Xujiao (Naomi)
Feng Yuxue (Feng)
Xu Hongyan (Mia)

Foto: Nick D (Spitgan Magazine)

Vaata veel: