browser warning text

Eesti krooni 25. aastapäev

Eesti Panga muuseum kutsub tähistama krooni 25. aastapäeva.

1992. aasta rahareformist möödub 25 aastat. Sel puhul kutsub Eesti Panga muuseum kõiki huvilisi teisipäeval, 20. juunil kell 12 enda juurde Eesti krooni aastapäeva tähistama.

Kroonipäeval saab kuulata Eesti Panga presidendi mälestusi kroonist ja rahareformist ning osaleda võistkondlikul mälumängul „Kas mäletad Eesti krooni?“. „Kroon ei olnud eestimaalaste rahakotis pelgalt järjekordne rahatäht, vaid iseolemise ja julguse sümbol. Seetõttu on meil kõigil põhjust tähistada rahareformi aastapäeva ja meenutada Eesti krooni,“ lausus Eesti Panga muuseumi juhataja Triin Siiner.

Muuseumisse on külla kutsutud ka Lydia Koidula, Carl Robert Jakobson ja Jakob Hurt, kes avavad pidulikult üle-eestilise kroonituuri. Kroonituur on üheksa Eesti muuseumi koostöös toimuv külastusmäng, mis aitab meenutada Eesti krooni ja rahatähtedel kujutatud isikuid. Kroonituuri kohta saab rohkem teavet Eesti Panga muuseumi kodulehelt.

Eesti Panga muuseumi kroonipäeva kava:

Kell 12.00 Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni meenutused rahareformist ja Eesti kroonist

Kell 12.30 Kroonituuri avapauk. Nutirakenduses NUMU saab hakata lahendama muuseumide külastusmängu ülesandeid

Kell 13.00 Mälumäng „Kas mäletad Eesti krooni?“

Kroonipäev on tasuta ning oodatud on kõik huvilised. Mälumängule saavad registreeruda neljaliikmelised võistkonnad. Võistkondi saab registreerida meiliaadressil muuseum@eestipank.ee.

Vaata veel: