browser warning text

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu "Punk(a)rid - Villu Tamme, Tõnu Trubetsky, Peeter Volkonski"

3. mail 2017 kell 19.00 toimub Eesti Raadio 1. stuudios (Vana raadiomaja, Kreutzwaldi 14) kohtumisõhtu Eesti punk(muusika) elavate legendidega. Õhtut juhib Sten Teppan.

Kui mujal maailmas vastandus punkmuusika peamiselt ühiskondlike normide, võimu ja massikultuuriga, siis Eesti punk 1980. aastatel oli otseselt suunatud nõukogude võimu nõmeduste ja vaimupimeduse vastu. See koondas oma hõlma alla Eesti muusikaskeene intelligentsi, tipp-pillimehed. Kuidas üldse sai totalitaarses ühiskonnas selline liikumine aset leida? Kui palju kaikaid suutsid kodarad taluda? Kuidas balansseerida lubatud ja lubamatu piirimail? Kuidas ridade vahelt kontrollile ja tsensuurile näkku irvitada? Seekordne kohtumisõhtu ei pruugi olla viisakas, kombekas ega kõigile meeldida. 30 aastat tagasi oleksid nii esinejad kui Eesti Muusika Kuulsuste Koda sellise õhtu eest ilmselt pikaajalise esinemiskeelu saanud... Vahet pole.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult eesti levimuusika tagatubades toimus.

Kohtumisõhtute eesmärk on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja eksponaatide kogumine eesti levimuusika näituse jaoks. Kuulsuste koda ja näitus avatakse kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks eesmärgiga säilitada ja näidata publikule eesti muusika kultuuripärandit ja hoida au sees neid levimuusikuid, kes meie rahvale nii kodu- kui välismaal kuulsust on toonud.

Tegevuse ja kogumiskampaania kohta leiab lisainfot veebilehelt www.kuulsustekoda.ee ning Facebookist www.facebook.com/kuulsustekoda.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtud jätkuvad sügisel.

Kohtumisõhtut toetab Riigikantselei EV100 korraldustoimkond, õhtut salvestab Eesti Rahvusringhääling, meediapartner on DELFI.

Lisainfo:

Risto Lehiste
Eesti Muusika Kuulsuste Koda
risto.lehiste@tmm.ee

Vaata veel: