browser warning text

Eesti parimate loodusfotode näitus

30. novembril avatakse Teletornis Eesti parimate loodusfotode ülevaatenäitus. Väljapanekus on 60 suuremõõdulist viimastel aastatel auhinnatud ajakirja Eesti Loodus fotovõistluse fotot.

Näituse avamisel kuulutatakse välja 2016. a parimad loodusfotod ja kümme neist on ka näitusel imetlemiseks üleval.

Ajakirja Eesti Loodus peatoimetaja Toomas Kuke sõnul on siiani igal aastal auhinnatavaid fotosid saanud nautida vaid elektrooniliselt ekraanilt ning auhinnatseremoonial, kuid nüüd on parimad palad toodud laiema auditooriumi ette kvaliteetses väljaprindis.

Teletorni juhi Riina Roosipuu sõnul on Teletorn Eesti looduspiltide esitlemiseks parim koht, sest tornist avanevad vaated täiendavad fotodelt saadavat tunnetust, mängides vastavalt ilmale vaadetega ning lisaks saavad meie loodusfotograafia kõrgest tasemest nüüd osa ka paljud välismaalased.

Ajakiri Eesti Loodus on korraldanud fotovõistlusi 16 korda: esimene oli aastal 2000. Antud näitusele on välja valitud 50 tööd viimase kolme aasta võistluste auhinnatud töödest, mida oli kokku ligi 80. Teistest võistlustest eristab Eesti Looduse fotovõistlust keskendatus liigipiltidele: pildistatud loom, taim või seen peab olema äratuntav, fotograaf peab näitusele saadetud pildile lisama lühikese loo foto saamisest ja nimetama pildistatud organismi nii täpselt kui oskab. Tavapärane "maastiku" kategooria Eesti Looduse võistlusel puudub. Koostöös keskkonnaministeeriumiga on eraldi välja antud eriauhinda parima elurikkuse foto eest. 2016. aasta fotovõistlus parimad tööd selguvad juba 30. novembriks. Lisateavet leiab veebilehelt
loodusajakiri.ee.

Vaata veel: