browser warning text

Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäev Kaevumäel

20. augustil 2015 toimub Viljandimaal Kaevumäel suveõhtu kontsert-piknik. Õhtut alustab ansambel Ars Apta. Kontserdile järgneb filmi „Mandariinid” linastus.

Kohapeal on avatud kohvik meelepäraste jookide ja suupistetega.

NB! Vihmase ilma korral toimub sündmus Sakala Keskuses ning kohvik Harmoonia on avatud alates kella 19.00-st.

Lisainfo:
http://www.sakalakeskus.ee/
https://www.facebook.com/SakalaKeskus

Ars Apta tähendab ladina keelest tõlgituna seotud kunsti. Muusikaline kooslus Ars Apta seob eesti pärimusmuusikat tänapäevaga. Mõttemustrite mängus segatakse erinevaid stiile ja esivanemate laule, mis loovad illusiooni aegadest, mis ristuvad.

Koosseis:
Vootele Ruusmaa – klahvpill ja vokaal
Sänni Noormets – viiul ja vokaal
Ainar Toit – kitarr
Taaniel Kõmmus – basskitarr
Karl-Markus Kohv – trummid

Film „Mandariinid” on 2013. aastal valminud mängufilm, mille tegevus toimub 1992. aastal Abhaasias. Abhaasid sõdivad, et Gruusiast lahku lüüa. Põline eestlaste küla maalilises paigas mägede ja mere vahel on tühjaks jäänud.

Külla on elama jäänud vaid Ivo (Lembit Ulfsak) ja tema naaber, mandariiniistanduse omanik Markus (Elmo Nüganen). Ivo ja Markus leiavad lahingupaigalt kaks ellujäänut – ühe abhaaslase ja ühe grusiini. Mõlemad haavatud viiakse Ivo juurde. Nii satuvad ühe katuse alla kahe vastasleeri võitlejad ja lugu algab.

Lisainfo:
http://allfilm.ee/filmid/tangerines/

***
Antud uudis jõuab Teieni projekti „LÕVI – lõimumisvaldkonna kommunikatsioonikoostöövõrgustiku arendamine ja uudiste vahendamine” raames. Lõimumisvaldkonna info koostamise ning edastamise projekti „Lõvi” toetab Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA).