browser warning text

Eksperimentaalvormide näitus "PULSS"

Eksperimentaalvormide näitus "PULSS" KUMUs: avasta anatoomiliselt veider, sõjakas ja seksikas punane maailm!

20. maist kuni 20. juunini 2017 on Kumu kunstimuuseumi jalakäijate tunnelis avatud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini tudengite näitus "PULSS", mis valmis moedisainer Liisi Eesmaa loomingulisel juhendamisel. Sellisel kujul näitust korraldatakse tunnelis esimest korda.

Moetudengite loomingu tuum on eksperimentaalsete vormide ja ebatraditsiooniliste materjalidega mängimine utoopilises ning fantaasiaküllases võtmes. Eksponaatide lähtematerjal on moešõudelt ja -galadelt tuttav punane vaip.

Kompides materjali piire ja innustudes punasest värvist ning vereringlusest, loodi uus ja ärksalt tuksuv reaalsus. See on purpurne planeet, kus kohtab killukesi erinevatest kultuuridest, sõdalasi tulevikust, anatoomilisi organeid, toorest iha ja häbituid naudinguid.

"Punane värv on võimas ja pulseeriv, see sümboliseerib elu ringlust, verd meie soontes, kirge, tempot, naudinguid ja põnevust," kommenteerib Eesmaa tudengite loomingut ja lisab: "Ma loodan, et külastajad saavad sellest väljapanekust lisaks meelelistele naudingutele ka hea suraka adrenaliini! Mood ei pea olema ainult praktiline ja kantav, vaid see võiks sillutada teed fantaasiale, olla inspiratsiooniks."

Eksperimentaalvormikursus on kujunenud EKA moedisaini iga-aastaseks traditsiooniliseks vormiotsingute meistriklassiks, mille käigus on tudengitel võimalus nihutada moedisaini piire kaugemale kantavast, uppuda fantaasiatesse ning luua unustamatuid kunstiteoseid ootamatutest materjalidest. Varasemad vormid on sündinud nii plasttorudest, vineerist, paberist kui vanadest plakatitest, tõestades, et moel on elujõudu kasvada ka kõige ebamugavamal pinnasel. Eksperimentaalvormi otsinguid on juhendanud tunnustatud moeloojad Liisi Eesmaa ja Marit Ilison.

Näituse "PULSS" loovjuht ja stilist: Liisi Eesmaa

Disainerid: Kristin Sigus, Emma Leoni, Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Beatrice Randkivi, Lotte Raisch, Andreas Kübar

Fotod: Riina Varol. Modell: Kati Viikmaa (MJ Models). Meik: Ellen Walge. Juuksed: Olga Krõlova Pihl. Heli: Regret. Graafiline disain: Kristjan Hinno

Toetajad: Eesti Kunstiakadeemia, Kumu kunstimuuseum, Ajakiri SÄDE, Plus Catering, Hennessy

Näitus on kõikidele külastajatele tasuta!

Vaata veel: