browser warning text

Eriekskursioon "Narva kosed on lahti!"

Narva Muuseum kutsub imetlema Narva koski.

Lihavõtete ajal korraldab Narva Muuseum kuus eriekskursiooni, kus saab näha kevadisi Narva koski ning ühel korral ka Kreenholmi tööstusarhitektuuri.

"Viimastel aastatel on Narvas lüüse harva avatud, kuid sel aastal on vett rohkem ning seetõttu ka vaatepilt väga võimas," ütles Narva Muuseumi teeninduse ja tootearenduse juht ning ekskursioonide korraldaja Kristel Habakukk.

Ekskursioonid toimuvad 14.-16. aprillini iga päev kell 11 ja 14. Pühapäeval kell 11 toimuval ekskursioonil saab lisaks Narva jõe koskedele vaadata ringi ka Kreenholmi saarel, kuhu ilma giidita ei pääse.
Lisaekskursioonid toimuvad 22. ja 23. aprillil kell 12 ning 14. Pühapäeval kell 12 toimuval ekskursioonil saab lisaks Narva jõe koskedele vaadata ka ringi Kreenholmi tööstuspiirkonnas, kuhu ilma giidita ei pääse.
Maipühade ajal toimuvad ekskursioonid laupäeval, pühapäeval ja esmaspäeval kell 12 ning 14. Pühapäeval kell 12 toimuval ekskursioonil saab lisaks Narva jõe koskedele vaadata ka ringi Kreenholmi tööstuspiirkonnas, kuhu ilma giidita ei pääse.

Ekskursioonid on nii vene kui eesti keeles.

Huvilistel tuleb koguneda Kreenholmi värava juurde (Joala 23a, Narva). Kõik ekskursandid pääsevad Kreenholmi territooriumile koski vaatama vaid koos giidiga ning täpselt ekskursiooni alguse ajal.

NB! Kuna lüüse avatakse Venemaa poole pealt, siis ei ole ette teada, millal lüüsid suletakse ja koskede vaatemäng lõpeb. Enne ekskursioonile tulekut tasub jälgida Narva Muuseumi Facebooki-sündmust, sest seal avaldatakse igal hommikul värske info. Samas tulla tasub igal juhul, sest ka tühjad jõesängid ning Kreenholmi saar on vaatamist väärt.

Vaata veel: