browser warning text

Eva Luure personaalnäitus "Kuidas sind mõista?"

Tallinna Kirjanduskeskuse Eduard Vilde muuseumis avatakse 7. märtsil Eva Luure personaalnäitus „Kuidas sind mõista?“.

Näitus süüvib läbi autori isikliku kogemuse inimsuhtluse peegeldustesse ja tegeleb küsimusega, miks meil on mõnikord teist inimest nii raske mõista.

„Inimesed on väga huvitavad! Mida lähemale neile pääseb, seda imelisem, erilisem tuleb nähtavale. Suhtlemine teisega on kõige tõelisem kogemus, millest eales osa olen saanud,“ ütleb kunstnik Eva Luure.

Inimesed on päris peegeldajad. Ent asja teeb põnevaks ja keeruliseks asjaolu, et me kõik oleme kõverpeeglid! Iga teele saadetud ja vastu võetud peegeldus väändub ja murdub läbi nende filtrite, mille oleme endile kaitseks või kuvandiks märkamatult loonud. Kuidas leida sellest kõveruste, moonutuste ja varjude rägastikust üles see, mis on päris? Meil kõigil on mingid iseenesestmõistetavused, mis põhjustavad selle, et me ei mõista teist. Kuidas mittemeelevaldselt tõlgendada?

Autor on teemaga tegelenud juba 2000. aastast peale, püüdes taipamise ja kogemuse kaudu leida mudeleid, mille abil saaks iseenesestmõistetavusi paljastada ja luua võimalus vastastikuseks tegelikuks mõistmiseks.

Fotod, videod, installatsioonid ja tekstid on sündinud aastatel 2007–2017.

Näitus pakub äratundmist, julgustab iseenesestmõistetavustest lahti laskma ja annab võimaluse mõistmiseks.

LISAPROGRAMM. 11. märtsil toimub näituse raames vestlusõhtu filosoof Andres Luurega teemal "Kuidas sind mõista?“.

Näitus jääb avatuks 25. märtsini.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital

evaluure.weebly.com

Vaata veel:

Galerii