browser warning text

Filmikonkurss "Minu tõde ja õigus"

SA A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel kuulutab välja filmikonkursi "Minu tõde ja õigus". Filmikonkurss toimub koostöös Kinobuss MTÜ ja Eesti Emakeeleõpetajate Seltsiga. Konkursi ülesanne on luua lühifilm "Tõe ja õiguse" I osa ainetel.

Konkursil lähevad arvesse tööd, mille lähtekoht on "Tõe ja õiguse" I osa. Konkursi žürii hindab tammsaarelikkust, idee originaalsust ning oskust siduda kunstiliseks tervikuks erinevad valdkonnad, elukogemuse ning digitehnoloogia. Filmikonkursi eesmärk on väärtustada vaba ja isikupärast eneseväljendust ning toetada žanri viljelemist. Võistluse žürii koosneb erinevatest filmindusega seotud ning A. H. Tammsaare kirjanduspärandit uurivatest inimestest.

Lubatud on kõik žanrid. Võistlusel osalejate vanusepiir on 15-26 eluaastat. "Konkursi eesmärk on laiendada sihtrühma, kes loeks ning analüüsiks Tammsaare "Tõde ja õigust" ning leida erinevaid võimalusi, kuidas lugejale läheneda. Samuti oleme huvitatud noorte inimeste epopöa tänapäevasest tõlgendusest ning nende vaatenurgast romaanile, seal hulgas ka eesti keelt teise keelena rääkivate noorte seas," ütles SA A. H. Tammsaare Muuseumi juhataja Reelika Räim.

Konkurss algab 30. oktoobril 2016 ja lõpeb 15. mail 2017 ning koosneb vahekonkursist ja lõppkonkursist. Vahekonkursil osalejad saavad osa võtta muuseumi läbiviidud koolitusel, kus omandatakse ülevaade stsenaariumi koostamisest, kaamera käsitlemisest, režissööritööst ning monteerimise vahenditest. Vahekonkursil osalemiseks on vaja saata 5. jaanuariks 2017 sünopsis aadressil filmikonkurss@albu.ee. Vahekonkursist ei pea, aga on soovitatav osa võtta.

Filmikonkursi tulemused kuulutatakse välja 27. mail 2017. Parimaks valitud filmide preemiad panevad välja Allfilm OÜ, AS Overall Eesti jt. Auhinnatud filmid linastuvad Vargamäe muuseumis Vargamäe filmipäevadel suurel ekraanil. Konkursi statuut on leitav SA A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel kodulehelt tammsaare.albu.ee.

SA A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel tutvustab 19. sajandi taluelu ja A. H. Tammsaare kultuuri- ja kirjanduspärandit. Muuseumis leiavad aset mitmesugused sündmused: koolitunnid, noorte- ja lastepäevad, teatrietendused, kino, näitused jt. Muuseumi asukoht on tuntud romaani "Tõde ja õigus" kaudu.

Lisainfo:

Reelika Räim
SA A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel juhataja
+372 5340 3461
tammsaare@albu.ee

Vaata veel: