browser warning text

Gilles Retsini paviljon "Digitaalsed ehitusplokid"

14. septembril 2017 kell 19 avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumi esisel haljasalal TABi installatsioonivõistluse võidutöö "Digitaalsed ehitusplokid", mille autor on Londonis tegutsev põnev uue põlvkonna arhitekt Gilles Retsin.

Gilles Retsini paviljon koosneb lihtsatest, ent koos äärmiselt mõjuvatest elementidest – hõlpsasti kokkupandavatest, ent jäikadest ja õõnsatest puitkastidest, millest saab erinevaid suuri struktuure kokku laduda pea sama kiiresti, kui lapsed ehitavad konstruktsioone Lego klotsidega.

Gilles Retsini töö "Digitaalsed ehitusplokid" pakub ristkihtpuitplaatidest kergkonstruktsiooni kujul välja uuenduslikku kasutusviisi liimpuitkilpidele. 2017. aasta alguses toimunud konkursi eesmärk on pakkuda alustavatele arhitektidele välja võimalus kavandada ja ehitada TABi ajaks Rotermanni soolalao ette installatsioon, mis kasutab tänase arhitektuurimõtte kõige värskemate ideede teostamiseks Eesti puidutööstuse tehnoloogiat ja võimalusi. Retsini töö tõusis esile, kuna lisaks esmaklassilisele disainile ja tehnoloogilisele innovatsioonile suutis ta võtta ka tugeva seisukoha puitehituse tuleviku osas. Kui mitu konkursile esitatud tööd pakkus välja tehnoloogilisi uuendusi, siis võidutöö puhul on rõhk just disainiuuendusel, mis põhineb juba eksisteerivatel algoritmilistel protsessidel ja on seetõttu lihtsamini laborist tööstusesse skaleeritav. Tema odavale ja lihtsale modulaarsele süsteemile üles ehitatud projekt räägib tehnoloogia ja nutika disaini abil loodavast sotsiaalsest väärtusest, võimalusest välja töötada uusi kiireid lahendusi näiteks nii elamute kui erineva ajutise iseloomuga varjupaikade ehitamiseks. Retsini paviljoni loomis- ja ehitusprotsess ise on omamoodi mäng, modernistliku legomaailma kaasaegne versioon.

Vaata veel: