browser warning text

GOGO PENGUIN (Suurbritannia) / Jazzkaar 2017

Manchesteri trio GoGo Penguin on värske komeet moodsa, kinematograafilise jazzi taevas.

Ühtsesse hingamisse ja muusikasse võrdselt panustav kolmik defineerib oma helimaailma “akustilise elektroonikana” ja ühendab oma kõlapildis triphop’i, jazzi, roki ja klassikalise muusika elemente. Tulemuseks on jõuline kõlamaailm, kus kohtuvad Massive Attack ja Brian Eno, Aphex Twin ja Squarepusher ning isegi Šostakovitš ja Debussy.

Trio haaras kohe publiku ja kriitikute tähelepanu oma 2012. aastal ilmunud albumiga “Fanfares”, millele järgnes 2014. aastal väga menukas ja Mercury Prize’le nomineeritud “v.2.0”. Aasta hiljem sõlmis trio juba plaadistamislepingu legendaarse Blue Note plaadifirmaga.

GoGo Penguini moodustanud pianist Chris Illingworth, kontrabassist Nick Blacka ja trummar Rob Turner peavad oma firmamärgiks minimalistlikke klaverimeloodiaid, sügavaid bassiliine ja elektroonilisest muusikast inspireeritud täpseid rütmistruktuure. Hoolimata rangelt mõjuvatest skeemidest on trio helimaailm elav ja mässumeelne, adapteerudes nii kogenud jazziaustajate kui ka iPod-generatsiooni kardinaalselt erinevate maitsenõudmistega. Tulise lavakeemiaga bändi 2016. aastal ilmunud album “Man Made Object” on aga ambitsioonikalt ette võtnud robootika, transhumanismi ja liitreaalsuse futuristlikud visioonid.

Koosseis:
Chris Illingworth – klaver
Nick Blacka – kontrabass
Rob Turner – trummid

GoGo Penguin kontserdi piletiga tasuta sissepääs 21.04 kell 23.59 I Wear* Experiment kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul.

Vaata veel: