browser warning text

Gudrun Heamägi "Kõik, mis on maa, oli kunagi taevas"

Kolmapäeval, 18. jaanuaril kell 12.30 avab Gudrun Heamägi (1989) Toompea lossi kunstisaalis isikunäituse "Kõik, mis on maa, oli kunagi taevas".

Avamisele tulla soovijatel palume teatada tulekust aadressile elin.kard@eaa.ee teisipäeva, 17. jaanuari ennelõunaks. Avamisele palume kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Gudrun Heamägi: Vanad nõukogudeaegsed 3D-postkaardid, mille sisse skannisin ja värvideks lahutasin, ei töötanud juba algusest peale – igal postkaardil on roheline ja punane vale nurga all nihestatud. Nihestunud nii, et ei tööta eesmärgipäraselt. Allegooria. Nendel fotodel on säilinud vaid tunnetus kaunitest purskkaevudest. Nad elavad koos skulptuuridega pargis. Mõned kujud annavad varju lindudele, kes sööstavad rohelusse. Võime näha pargis põõsaste taga seda kummalist mahajäetud monoliiti.

Aeg muutub, selles toimuvad ümberpaiknemised, meelevaldsed manipulatsioonid. Minu interpretatsioon on aeg raamituna nelinurka, mille neli punkti on ürg-, antiik-, stalinismiaeg ja hetk, kus elame praegu. Nendest nõukogudeaegsetest postkaartidest lähtuvad kompositsioonid mängivad parki.

Ja kõik, mida küsime, on: kas linnud mõistavad taevakehade liikumist, kui nad elavad pargi skulptuurides?

Gudrun Heamägi on visuaalkunstnik, kes kasutab oma töös peamiselt graafika ja foto vahendeid. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna magistriõppe 2013. aastal. 2010. aastal täiendas ta end Aalto Ülikoolis Soomes. Gudrun Heamägi on ofsetlitograafia töökoja Ubu Noir liige aastast 2011.

Tänud: Lauri Koppel (Ubu Noir), Harri Leppänen (Albatross Editions).

Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit.

Vaata veel: