browser warning text

Hannes Starkopfi skulptuurinäitus "Under Protection"

Näitus tutvustab läbilõiget skulptor Hannes Starkopfi viimaste aastate loomingust. Eksponeeritud on nii vanemaid töid, kus näha plastikfiguure, puitu ja teisi materjale, kui ka uuemaid taieseid, kus peamiselt kasutatud graniiti ja pronksi.

Hannes Starkopf (sünd 1965) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri eriala aastal 1991. Tal on olnud isikunäitusi peamiselt Eestis, osalenud grupinäitustel ja skulptuurisümpoosiumitel üle maailma. Hannes Starkopf on ka Eesti Kunstiakadeemia pikaaegne õppejõud ning aktiivne Eesti Kunstnike Liidu liige. Tema looming on mitmekülgne, olles inspireeritud realismist kuni popkunstini.

Hannes Starkopfi skulptuure on näha Eesti avalikus ruumis. Neid leidub nii parkides, kaubanduskeskustes kui ka koolides. 1988. aastal taastas kunstnik oma vanaisa Anton Starkopfi loodud Vabadussõja monumendid Amblas ja Türil. Tuntumad teosed on Gustav Adolfi Gümnaasiumi skulptuurikonkursil võitnud töö "Ingel", "Istub" Kuressaare keskväljakul, "Südamlik puri" Pirita Selveris, "Aqua I ja II" Tallink SPA Hotellis jpt.

Näituse avamine kolmapäeval, 6. septembril 2017 kell 16 Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis.

Lisainfo:

Lea Hein, Rahvusraamatukogu näituste osakonna projektijuht, Lea.Hein@nlib.ee, tel 630 7148

Krõõt Mõttus, Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, Kroot.Mottus@nlib.ee, tel 5817 4399

Vaata veel: