browser warning text

Hing helisema / Oliver Kuusik, Virgo Veldi, Johan Randvere

Esinevad tunnustatud tenor OLIVER KUUSIK, hingestatud esituslaadiga saksofonist VIRGO VELDI. Klaveril saadab tunnustatud pianist JOHAN RANDVERE.

OLIVER KUUSIK
alustas lauluõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Pille Lille juhendamisel ning on lõpetanud Guildhall School of Music and Drama magistrantuuri ja ooperistuudio Londonis (2006). Ta töötas aastatel 2008-2017 Rahvusooperis Estonia ja tegutseb käesoleval ajal vabakutselisena. Tähtsamatest rollidest kuuluvad tema repertuaari: Faust (Gounod “Faust”), Nemorino (Donizetti „Armujook“, Liverpool, UK), Don Ramiro (Rossini „Tuhkatriinu“), Sesto (Händel “Julius Caesar”), Fenton (Verdi „Falstaff“) jpt. Ta on osalenud Fleishmani ooperi „Rotchildi viiul“ plaadistamisel koos Liverpooli Kuningliku Sümfooniaorkestriga ning laulnud Enjolras’i osa Schönberg/Boublil’ muusikalis „Hüljatud“. O. Kuusik on hinnatud kammer- ja oratooriumisolistina osalenud üle kahekümne viie erineva suurvormi ettekannetel ning andnud kontserte nii Eestis kui mitmel pool välismaal. 2010. a. pälvis O. Kuusik Eesti Teatriliidu „Kristallkingakese“ aastapreemia, 2009 valiti ta „Jeune Amabassadeur Lyrique“ laureaadiks (Montreal, Kanada), 2008 omistati talle Britteni ooperi „Kruvipööre“ eest Eesti Teatriliidu aastapreemia ning teda on tunnustatud PLMF preemiaga "Noor muusik 2005". Tema kohta on ilmunud kiitvaid arvustusi maailma nimekates väljaannetes nagu Opera Now, Opera Magazine, The Stage, The London Times jpt.

VIRGO VELDI
on lõpetanud Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli (GOTMK, 1988) ja Tallinna Konservatooriumi (1993). Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (1997) ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias (2004). Aastal 1990 saavutas Virgo III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil Tallinnas ning 1996 võitis I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio“. Virgo on töötanud saksofoniõpetajana GOTMK-s ja Sibeliuse Gümnaasiumis Helsingis. Aastast 2001 on ta EMTA saksofonieriala õppejõud (aastast 2012 dotsent) ning ta on juhendanud meistrikursuseid erinevates Euroopa riikides. Virgo Veldi on esinenud saksofonisolistina mitmete tuntud orkestritega ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides. Teda on kutsutud esinema mitmetele festivalidele. V. Veldi on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu R. Joost, L. Sirp, M. Murdvee jt. ning andnud suurel hulgal kammerkontserte nii kodu kui välismaal. Tema ansamblipartneriteks on olnud R. Taal, M. Mikalai, P. Paemurru jpt. Aastatel 1999-2014 oli Virgo saksofonikvarteti Saxest liige ja kunstiline juht.

JOHAN RANDVERE
alustas klaveriõpinguid Võru Muusikakoolis (õp. M. Kapp) ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. M. Jürisson, prof. I. Ilja). Aastal 2016 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (EMTA, prof. I. Ilja), mille raames täiendas end Milaano G. Verdi nim. Conservatorios (2012-2015, prof. V. Premuroso). Käesolevast aastast jätkab ta EMTA doktorantuuris. J. Randvere on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel - “Klaviermusik” Vilniuses (I koht, 2008), "Con Brio 2008" Tallinnas (finalist),EPTA konkurss Belgias (II koht, 2010), Noorte Muusikute konkurss Catanias (I koht ja Grand Prix, 2012), Noorte Muusikute konkurss "Luciano Luciani" (III koht, 2013), Pianistide konkurss "Coop" (II koht, 2013), konkurss "Andrea Baldi" (I koht ja Grand Prix, 2014), "Con Brio 2010" (Con Brio Trio koosseisus finaalis publikupreemia ja Holland Music Sessions ́i eripreemia), telekonkurss "Klassikatähed 2013" (finalist) ja VIII Eesti Pianistide konkurss (II koht, 2014). Talle on omistatud Muusikute Fondi PLMF “Noor muusik 2014” preemia. J. Randvere on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Vatikanis, Valgevenes, Soomes, USA-s, Kanadas ja Hollandis. Ta on esinenud erinevates koosseisudes sellistel maailma lavadel nagu New York’i Carnegie Hall, Vancouveri Chan Center, Minski Filharmoonia- ja Kaunase Filharmoonia Suur saal ning Milaano Puccini nim. saal. Teda on korduvalt kutsutud solistina mitmete orkestrite ette nagu Eesti Riiklik-, Läti Riiklik-, Maladzetsna-, Vanemuise-, Valgevene Raadio-, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester ning Tallinna Kammerorkester, dirigentideks R. Joost, T. Vavilov, P. Mägi, J. Alpterten, K. Mänd, T. Leinatamm, S. Mäkilä, G. Soroka, E. Pehk, M. Gerts jt. J. Randvere kuulub Klaveriorkestri- ning vanamuusikaansambli Heinavanker koosseisu.

Vaata veel: