browser warning text

In Graafika 2017

29. juulist kuni 19. augustini 2017 toimub Pärnus "In Graafika" festival.

Kunstnikud: Mara Catalan (Hispaania), Rasmus Danø & Dorte Naomi (Taani), Danny Gonzalez (Puerto Rico), Wild Torus - Vlady Voz Tokk & Mág Ne Tá, Lexi Harrington (USA), Taje Tross, Anonymus Boh, Peeter Allik, Toomas Kuusing alias Pinkseldaja Ärra, Leonhard Lapin, Tõnis Laanemaa, Caroline Sada (Eesti), Ieva Nagliņa, Ieva Saulīte, Māris Subačs, Zane Zlemeša, Francis Butlers, Maija Kurševa, Māra Uzuliņa, Armands Grundulis, Anete Enikova, Anete Čīma, Paulis Liepa (Läti), Maciej Jaroszczuk (Poola), Eric Piper, Jenna Bryan, Curtis Cullen Curtis, Curtis Jones, Ryan O'Malley, Amazing Hancock Brothers - John Hancock, Marc Brunier Mestas, Tyler Krasowski, Carlos Barberena DelaRocha, Burning Bones Press & Carlos Hernandez , Amber Crimmings, Alley Cat Press, Cannonball Press: James Martin Mazorra & Mike Houston, Fatherless - David Menard & Saturated Threads, Geb Berr (USA), Niña Yhared & Okapi Gallery - Temuri Hvingija (Mehhiko/Eesti), Frederic Krauke (Saksamaa), Jim Pirtle, Maurice Abelman (USA), Hye Young Chyun (Korea), Mina Büker & Lal Avgen (Türgi), Wiiu Wiiulainen & Salla Valle (Soome), April Lynn & Adam Rose, Steve Vanoni (USA) jpt.

Avamine 29.07.2017 kl 16.

29. juuli avamise kava:

16.00 Ava-performance Pärnu Linnagaleriis
17.00 Pärnu Keskraamatukogu
17.30 Endla Teater
18.00 Avangard Galerii
18.30 Türm
19.00 Pärnu Kunstnike Maja
19.30-21.00 Printmaking IN BBQ (kutsetega)
21.00 Kultuuriklubi Tempel: Diverse Universe Performance'i programm: Wild Torus, Antibody Corporation, Lal Avgen: "Kara's Dunkelness", Karoline Suhhov "...näeb und"!
24.00-4.00 Ametlik järelpidu TÜRMis - DJ @Harmless Fun

"Vaikuse torm"

Ieva Naglina: "Selle aasta festivali juhtmotiiv on "Vaikuse torm", mis kutsub kunstnikke üles peegeldama nende mõtteid ja vaateid tänapäeva globaalsele kollektiivsele kommunikatsioonile, kus vaikus on muutunud reeglina erandiks. Täna seisame silmitsi sotsiaalsete väljakutsetega, mis tulenevad sallivuse ja diskrimineerimise vahelistest äärmustest. On raske määratleda, kus on piir enda kaitsmise ja kuriteo vahel. Kus vägivalda saab õigustada ja millistel juhtudel see on kuritegu? Kas ebameeldiv vaikus võib olla protest ja kas sellest võib tõusta torm ühiskonnas, kus valitseb empaatia ja emotsionaalse intelligentsuse puudumine? Ühiskond, kus kõik karjuvad, kuid mitte kedagi ei kuulda?

Pärnu Linnagaleriis:

Mara Catalan (New York / Hispaania)
"KõrgePinge"
Fotod New Yorgi uue põlvkonna vaatlejatest ja performaatoritest, kes vaidlustavad õigusnorme otsese sekkumisega reaalsusesse. Need kunstnikud ja inimesed jagavad oma kogemusi, pöörduvad äärmusteni, provotseerimaks ennast ja teisi osalema seksuaalsete ja visuaalsete esitustega ning vaidlustades sotsiaalseid norme.

Alexa Harrington (New York / Florida) "Koduigatsus"

Mul on koduigatsus. Kodust haige. Mu kodu on haige. Mis on kodu? Kas see on tülgastav päike, mis valgustab minu küünte all olevat mustust, või niiskus, mis tuleb teise inimese suust? Ei, see on minu laev - kui see lahkub, kas sääsed ikka veel hoolivad minust? Haisvad mülkad krooksatavad ühe sõna, "lagunema", kui ma pakin oma kotte. Kuidas ma saan eitada oma kodu?

Graafikute ja kujurite näitus "Vaikuse torm"

Steve Vanoni, Jaak Soans, Valter Kuni, Vergo Vernik, Taje Tross, Anonymous Boh, Amazing Hancock Brothers, Peeter Allik, Toomas Kuusing, Cannonball Press, Jim Pirtle jt

Pärnu Keskraamatukogus:

Läti kunstnike näitus "Answers to Silence"
Kuraator: Ieva Naglina

Endla Teatris:

Tõnis Laanemaa 80

Tõnis Laanemaal, ANK 64 grand old man'il täitus tänavu väärikas 80! Tõeline Tallinna härrasmees, Kuku Klubi vanim aktiivliige, keerutab neidusid siiani legendaarses pealinna kunstiklubis varaste hommikutundideni ja sealtsamast leiavad muusad tee ülakorrusele otse molberti ette. Laanemaa ateljeest Vabaduse väljaku Kunstihoones on läbi käinud sajad modellid. "See on Espace Temp, Aegruum, kuhu ma viin lahtirõivastatud naised läbi ajamasina, tulevikku 555555 aastat. Ruum täis geomeetriat, sümboleid, elusolendeid ja Kõikenägev Jumalik Silm."

Avangard Galerii esitleb: Leonhard Lapin 70

Professor Leonhard Lapin saab 70 – Ida-Euroopa kunsti loominguline vulkaan, erudiit, suprealismi looja, professor, eesti avangardistliku kunsti isa, modernistlik arhitekt, väsimatu kirstunael, kaupluste, sööklate, teenindusettevõtete, raviasutuste ja saunade agar külastaja, daamide lemmik, köieltantsija ja akrobaat, suur poeet ja filosoof. Keegi on kirjutanud, et Lapin kehastab siiani kompromissitu boheemlase rolli, hoides avangardi lippu jätkuvalt kõrgel, olgu see meie pragmaatilises ja mugandunud ühiskonnas ning juba päris soliidses vanuses nii raske kui tahes. Mis juhtub Eesti kunstimaastikul, kui tema astub kõrvale? Kes astuvad välja laiutava nõmeduse vastu? Tänapäevane kunstnike põlvkond eelistab pigem vaikselt pea õlgade vahel hoida, mitte sattuda vastuollu, kohaneda olemasolevaga. Kas keegi julgeb püsti tõusta ja teha ettepaneku Kultuuriministeerium laiali saata ja eelarveraha loovinimestele välja jagada? Kas ka kaasaegses diskursuses on kunstnik-visionäär sarnaselt nõukaajale võitluslik teenäitaja ja maailma korrastaja või on ta mandunud valge kuubi pärdikuks ja kuraatorite mängukanniks? Kunstisituatsioon ei olegi tollasega võrreldes väga erinev – ministeeriumid, akadeemiad ja fondid tasalülitavad vaikimisi peavoolule mittevastavaid ebamugavusi, igavad keskpärasused seavad end sisse juhtivatel ametikohtadel ja pseudokultuuri pealetung on peatumatu nagu teerull?
Tõstame toosti Mees Masina terviseks!

TÜRMis (Punane torn - Pärnu vanim ehitis 15. sajandist):
Danel Rinaldo "The ∞ Project"

Kunstnike Majas:

"Põhjala tuuled"

Kunstnike Maja suures saalis:

"PANDEMONIUM SOUP"
Rasmus Danø & Dorte Naomi (DK)

Elu Mustrid. Inimolemuse bassein. Me kõik oleme ühendatud ühises saatuses, mille eest ei saa põgeneda. Ilus õnnistus või pandemonium-vangla - korralagedus ja põrgulärm? Ratas pöörleb, tiik keerleb, peame sellega keerlema, pöörata sellele vastu või nautida seda?

Kunstnike Maja väikeses ruumis ja koridorides:

NOVIA Invasioon & kujurite näitus "Vaikuse torm"
Mia Lindqvist, Michel Ruths, Timo Konttinen, Valter Kuni (Jakobstad)
Ahti Seppet, Hannes Starkopf

Kunstnike Maja kaaraknaga saalis - "In Graafika" läbi aegade:
Eric Piper, Jenna Bryan, Curtis Cullen, Curtis Jones, Ryan O'Malley, Marc Brunier Mestas, Tyler Krasowski, Carlos Barberena DelaRocha, Burning Bones Press & Carlos Hernandez, Amber Crimmings, Alley Cat Press, Fatherless - David Menard & Saturated Threads jpt.

Kultuuriklubis Tempel:

Maurice Abelmani, Dennis McNetti & Cannonball Pressi näitus

Diverse Universe Performance'i programm: Wild Torus, Antibody Corporation, Lal Avgen: "Kara's Dunkelness", Karoline Suhhov "...näeb und"! + DJ Kevin Park

"In Graafika" Tallinnas:

KUKU Klubi

Anonymous Bohi "10 New Commandments"

Tänapäeva inimese probleemid on seotud suuresti sellega, et tegutsemisjuhised on 6000 aastat vanad ja nende "parim enne" on juba ammu möödas. Piibli eeskujul saadab käske kirjaoskamatutele mõeldud visualiseering. Igal juhul annab kunstnik kaasa 100% garantii, et õnne valem töötab, kui käske eranditult ja vastuvaidlematult järgida. "10 käsku" ehk Kaasaegsed ellujäämise reeglid.
http://paldrok.wixsite.com/prints/10-commandments

"In Graafika" Saaremaal:

Orissaare vana koolimaja

Non Grata "Daydream"

"In Graafika" õpitoad:
FB: www.facebook.com/events/1883835251871170/

Academia Gustaviana Selts korraldab Pärnu Kunstnike majas kunsti- ja loovustöötoad lastele, noortele ja täiskasvanutele. Linnalaagri formaadis õpetavad koostöös Eesti Gaidide Liiduga osalejaid Pärnu kunstikoolkonna tipptegijad.
5 päeval toimuvad erinevad töötoad: siiditrükk, puulõige, linoolõige ning joonistamine / maalimine. Eelregistreerimine: tajetro@gmail.com

Ajakava

28.07.2017

12.00 Kogunemine, tutvustamine, töötubadesse jaotamine
12.30-14.00 Tegevus töötubades
14.00-15.00 Lõuna
15.00-17.00 Tegevus töötubades

29.07.2017

12.00-14.00 Tegevus töötubades
14.00-15.00 Lõuna
15.00-17.00 Tegevus töötubades

30.07.2017

12.00-14.00 Tegevus töötubades
14.00-15.00 Lõuna
15.00-17.00 Tegevus töötubades

31.07.2017

12.00-14.00 Tegevus töötubades
14.00-15.00 Lõuna
15.00-17.00 Tegevus töötubades

1.08.2017

12.00-14.00 Tegevus töötubades
14.00-15.00 Lõuna
15.00-17.00 Tegevus töötubades
17.00-18.00 Näituse ülespanek, autasustamine

Vajalik eelregistreerimine: tajetro@gmail.com
Laagritasu 25 eurot tasuda Academia Gustaviana Selts MTÜ arveldusarvele:
ACADEMIA GUSTAVIANA SELTS MTÜ
Reg. number 80034800
Swedbank arve EE942200001120255187
Selgitus: Loomingulised töötoad / osaleja nimi

Vaata veel: