browser warning text

Irina Krasnova kunstnikunukkude näitus

Moskvalanna tutvustab mänguasjamuuseumis eesti rahvariietes nukke.

Tartu Mänguasjamuuseumis on alates 10. jaanuarist 2018 avatud uus näitus, mis tutvustab moskvalanna Irina Krasnova kunstnikunukke. Tänu oma Eestist pärit abikaasa sugulastele tekkis kunstnikus eriline huvi eesti rahvariidemustrite vastu.

"Mind paelusid eesti rahvariided, nende ilu ja värvikus, tikandid, värvid ja omapärane stiil, kindlad graafilised mustrid. Uurisin eesti rahvariiete teemalisi raamatuid ja hakkasingi neist inspireeritud kostüüme oma nukkudele õmblema," selgitab Irina Krasnova. "Kui me külastasime Eestis käies mehe sugulasi, sattusin ma paikadesse, mis olid kultuuri või ajaloo seisukohast olulised, ja tutvusin selle suurepärase maa inimeste ja nende kommetega."

Kuigi Irina Krasnova on viimasel ajal inspiratsiooni kogunud põhiliselt vanausuliste küladest ning setu mustritest ja ehetest, on Eesti rahvariideid kandvate mänguasjade kõrval näitusel ka nukke, kelle kostüümides on vihjeid vene rahvakunstile. Kõiki neid väljapandud nukke vaadates on aga oluline meeles pidada tõsiasja, mida kunstnik on neid luues uskunud. Nimelt seda, et igal tema nukul on hing ja et iga nuku sees on väike süda, mis teeb nuku armsaks, heaks ja positiivseks.

Näitus jääb Tartu Mänguasjamuuseumis avatuks kuni 1. aprillini 2018.

Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu asuvad Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aasta ringi avatud kolmapäevast pühapäevani kella 11-18. Lisainfot leiab aadressilt www.mm.ee, pileteid etendustele ja üritustele saab osta veebipoest pood.mm.ee.

Vaata veel: