browser warning text

Isa

Jaga:

Monoteatri etenduse "Isa" autor on Bjarni Haukur Thorsson ning lavastaja Andrus Vaarik.

Muusikalooja: Jarek Kasar
Tõlkija: Kadre Vaik
Mängivad: Jan Uuspõld või Alo Kõrve

"Isa" on islandi näitekirjaniku, lavastaja, näitleja ja produtsendi Bjarni Haukur Thorssoni 2007. aastal valminud mononäidend.

Bjarni Haukur Thorsson on näitleja, kes 1998. aastal astus Islandi lavadele Rob Beckeri kirjutatud näidendis "Ürgmees", mille ta ise lavastas ja milles ta ise ka peaosalist mängis. "Isa" on loogiline ajaline jätk "Ürgmehele". Selles näidendis arutab peaosaline mehe ja naise kooselu järgmise etapi ja pereelu põhiväärtuste ja eesmärkide üle.

7 aastat koos elanud paar on saabumas tagasi koju suurepäraselt puhkusereisilt armunute linnast Pariisist. Lennukis sattuvad nad kõrvuti istuma perega, kus kasvavad kaks last, mõnekuine poiss ja paariaastane tüdruk. Peaosalise, Isa silme läbi on seal peres toimuv paras õudus. Karjuvad lapsed, titetoitu ja jooke täis kallatud riietega lapsevanemad, kelle kurnatuse astet on keeruline mõõtagi. Isa üllatuseks sattub tema kallis naine nähtust aga sellisesse vaimustusse, et viib nende õnneliku, vaba ja noore pere järgmisele tasandile. Naine otsustab, et nad saavad lapse!

Umbes 2 tundi kestva etenduse jooksul viiakse vaataja tempokale ja humoorikale jalutuskäigule, mille jooksul saab põhjaliku ja kiire ülevaate, mis toimub ühes peres alates lapse saamise mõtte tekkimisest kuni lapse kolmeaastaseks kasvamiseni. Ja seda kõike noore mehe pilgu läbi.