browser warning text

Itaalia: Eesti Filharmoonia kammerkoori ja Tallinna kammerorkestri kontsertturnee

Eesti Filharmoonia kammerkoor ja Tallinna kammerorkester Risto Joosti juhatusel on kutsutud esitama Tõnu Kõrvitsa loomingut Itaaliasse festivalile "MITO SettembreMusica".

Rahvusvahelist festivali "MITO SettembreMusica" korraldatakse igal sügisel kahes suuremas Itaalia linnas – Milaanos ja Torinos. Festivaliprogrammis on ligikaudu 160 kontserti erinevate nimekate solistide ja orkestrite esituses, kelle hulgas on sel aastal ka Eesti Filharmoonia kammerkoor, Tallinna kammerorkester ja dirigent Risto Joost. Festivali palvel tuleb ettekandele Tõnu Kõrvitsa viimaste aastate üks olulisemaid uusi teoseid "Lageda laulud".

Arvo Pärt. "Salve Regina"
Tõnu Kõrvits. "Lageda laulud" / "Moorland Elegies"

Eesti Filharmoonia kammerkoor
Tallinna kammerorkester
Dirigent Risto Joost

Kontserdi korraldaja: MITO SettembreMusica

Tõnu Kõrvitsa "Moorland Elegies" (2015) on kirjutatud Emily Brontë poeesiale. Helilooja on öelnud: "Noorelt lahkunud Emily Brontë veetis enamuse oma elust üksinduses, keset lagedaid rabamaastikke. Üksindustunne imbus ka tema tekstidesse, mis on ausad ja vahetud, kajastades looja totaalset üksiolekut ja ahastust. "Lageda laulud" on teekond üksinduse kõige salajasematesse soppidesse – sinna, kuhu teinekord ei julgegi piiluda." Teose eest pälvis helilooja 2016. aasta riikliku kultuuripreemia.

Eesti Filharmoonia kammerkoor on kujunenud üheks tuntumaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas. Koori repertuaar ulatub barokkmuusikast kuni 21. sajandi teosteni, kus eriline koht on Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Galina Grigorjeva, Tõnu Kõrvitsa ja teiste eesti heliloojate loomingul. Aastakümneid on tegutsetud rahvusvahelises muusikaelus koos mainekate dirigentide ja orkestritega, esinemispaikadeks sellised kuulsad lavad nagu Viini Kontserdimaja, Sydney Ooperimaja, Royal Albert Hall, Carnegie Hall, Walt Disney Kontserdimaja. Stabiilset kõrgtaset näitavad ka koori salvestised, mida on 15 korral Grammyle esitatud ning kahel korral selle auhinna võitnud. 35 aastat tagasi Tõnu Kaljuste loodud koori ees on peadirigentidena seisnud veel Paul Hillier ja Daniel Reuss ning alates 2014. aastast Kaspars Putniņš.

Lisainfo: Anneli Ivaste, Eesti Filharmoonia kammerkoori kommunikatsioonijuht-toimetaja, anneli.ivaste@epcc.ee

Vaata veel: