browser warning text

Jaapani kuu kontsert "Tühjuse ilu"

Jaapani kuu on septembris algav "AniMatsuri" festivali raames toimuv ürituste sari, mis on mõeldud Jaapani kultuuri tutuvustamiseks igas vanuses huvilistele.

Duo KUUKUU kontserdi teema on "Tühjuse ilu" – selle mõtte, sõnapaari mõistatamine, interpretatsioon jaapani bambusflöödi (shakuhachi) repertuaari kaudu ja ka eesti rahvamuusika improvisatsioonid põimituna väikekandlega ja rubapiga (Kesk-Aasia pikakaelaline lauto).

KUUKUU (jp k tühi/tühjus/tühine, vakantne) on duo Tartust, kes kannab ammust koosmusitseerimise rõõmu – nakkust, mille ilmnemisel on vastupandamatu vajadus teineteist helidega masseerida ja tajuda muusikategemistes õnnetuuli.

Mõlemad pillimängijad on alustanud ühise huviga euroopa keskaja
ja rahvamuusika (iiri ja eesti) vallas. 1990ndate algusest pärinevad ka duo esimesed kirgastavad ja innustavad improvisatsioonid shakuhachi-flöödi ja näppepillidega (tollel ajal klassikalise kitarriga). Roland Suits peab oluliseimaks eeskujuks shakuhachi suurmeistrit Takashi Tokuyamat ja on saanud temalt õpetust ja juhendamist. Toivo Sõmer on lautomängu lihvinud erinevate meistrite käe all, nagu Rolf Lislevand (Norra), Paul Beier (Itaalia), ja kandlemängu krutskeid õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias.

KUUKUU:
Roland Suits – shakuhachi, vurr
Toivo Sõmer – väikekandled, rubap, kell

Jaapani kuu hõlmab filmiõhtuid, ettekandeid, kontserte, töötubasid ja palju muud. Üritusi jagub seekord Tartu kõrval veidi ka Tallinnasse.

Rohkem infot leiate "AniMatsuri" festivali kodulehelt: www.animatsuri.eu