browser warning text

Jarõna Ilo isikunäitus "Sa võid mulle rääkida"

Kolmapäeval, 19. aprillil 2017 kell 18 avatakse Kraamis kunstnik Jarõna Ilo näitus "Sa võid mulle rääkida".

Näitus on avatud aprillis N-P kella 12-18 ning 7. ja 14. mail.

...Kõik majad paistavad ühesugused. Väljastpoolt pole midagi näha, aga sees võib olla suur viha. Ja hirm. Üks kasvav hirm. Ja vaikus. Üha hirmutavam vaikus. Ja selles üks väike laps...

"Tihti on vägivalla ohvrite lasteni keeruline jõuda, psühholoogidel on nendega raske suhelda, sest lapsed ei oska hinnangut anda nii nagu täiskasvanud. Sealt tuli idee anda Norra eeskujul välja raamat, sest nii on lastel lihtsam rasketest asjadest rääkida."
Näitusel on väljas Jarõna Ilo joonistatud pildid raamatust "Lugu väikesest tammepuust, vihast ja varesest" (2015), raamatu teksti kirjutas Juhani Püttsepp. Raamat räägib perevägivallast ja selle andis välja Tähtvere Avatud Naistekeskus.

Graafik Jarõna Ilo on paljudele tuttav raamatu "Pinocchio ehk Puunuku seiklused" (1985) illustratsioonide autorina. Rahvajuttude illustraatori tööd on ta pikka aega teinud nii Eestis kui ka Norras. Jarõna Ilo on ka ühiskondlikult tegev. Näiteks 2015. aastal müüs ta suure hulga oma uuematest joonistustest maha heategevuslikul oksjonil, millega koguti ligi 12 000 eurot Ukraina sõjas kannatanute toetamiseks.

Kraam artist-run space'i tegevust toetab Eesti Kultuurkapital.

Vaata veel: