browser warning text

Kaks soolot

"Klassikatähtede" selle hooaja kaks finalisti, Tanel-Eiko Novikov (löökpillid) ja Arko Narits (klaver) astuvad 21. jaanuaril EMTA kammersaalis üles soolokavadega.

TANEL-EIKO NOVIKOV on atraktiivne ja mitmekülgne noor löökpillimängija, kes õpib praegu muusikakeskkooli XI klassis Kristjan Mäeotsa juhendamisel.
Tanel-Eiko on saavutanud edu erinevatel festivalidel ja konkurssidel nii Baltimaades, USA-s, Tšehhis kui ka Itaalias.
Solistina on tal olnud mitmeid esinemisi - olulisemad neist 2015. aastal Vilniuses Baltimaade vaskpillide festivalil, 2016. aastal Tallinnas Põhjamaade löökpillifestivalil ’’Percussion Plus 2016’’, Prahas toimunud Ida-Euroopa WASBE konverentsil ning 2017. aastal Sankt-Peterburis Mariinsky Teatri kontsertsaalis. Mitmeid kordi on ta esinenud Eesti Noorte Kontsertorkestri ees solistina. Samuti on Tanel välja tulnud täispika soolokavaga, millega on esinenud mitmetes kultuurikeskustes ja muusikakoolides üle Eesti.
Peale solisti on Tanel aktiivselt tegev ka orkestrandina mitmete erinevate kollektiivide koosseisus.

Kavas J. Psathas, M. Burritt, A. Piazzolla, T. Muramatsu jpt

ARKO NARITS alustas oma muusikuteed Tartu I Muusikakoolis, õppides kaheksa aastat Tiiu Noore klaveriklassis ning lõpetades selle 2014. aastal kiitusega. Praegu õpib ta Tallinna Muusikakeskkooli XII klassis Marko Martini käe all.
Arkol on ette näidata märkimisväärsel hulgal tulemusi nii rahvusvahelistelt kui ka vabariiklikelt konkurssidelt. 2016. aasta mais saavutas ta II koha ning eripreemia parima XX saj teose esituse eest rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Paleski Ahienchyk Valgevenes. Lisaks saavutas ta aprillis I koha Heino Elleri nimelises muusikakoolisi toimunud VIII Eesti noorte pianistide konkursil, olles ise vanima vanusegrupi noorim osaleja.
Arko on soleerinud Pärnu Linnaorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri ja Gomeli sümfooniaorkestri (Valgevene) ees, ta on andnud soolokontserte ning esinenud paljudes erinevates kammerkoosseisudes. Lisaks tegutseb Arko aktiivselt Argo & Arko klaveriduo liikmena, mis on samuti saavutanud ka rahvusvahelist tunnustust.

Kavas L. van Beethoven ja F. Chopin

Kontsert on tasuta

Vaata veel: