browser warning text

Keiu Maasiku näitus "Oma mälu kaardimajas"

Neljapäeval, 6.04.2017 kell 18.00 avab Keiu Maasik (sünd 1992) Hobusepea galeriis isikunäituse "Oma mälu kaardimajas".

Keiu Maasik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala bakalaureuseõppe ning jätkab hetkel samas magistriõpinguid. Käesolev näitus on kunstniku esimene avalik isikunäitus.

Lõik näituse nimiteosest: "Kujuta ette kaardimaja. Kujuta ette, et kaardimaja kaartide asemel on hoopis fotod. Minu tehtud fotod. Kujuta ette, et see maja on minu väike omaloodud maailm, milles üksinda elan. Selles maailmas on reaalne ning päris vaid see, millest on olemas foto. Kõik, mis on dokumenteeritud, on eksisteerinud ning eksisteerib edasi. Kõike seda, millest fotod puuduvad, pole justkui olnud.

Minu kaardimaja vundamendi ladusid mu vanemad. Ema pildistas ja isa jäädvustas videokaameraga aastatel 1998-2003 tubli järjepidevusega üles meie pere elu igapäeva. Aastal 2003 ilmus meie perre esimene digifotokas. Tänu sellele sattus kaardimaja ehitamine minu kätesse. Vaikselt õppisin enda ja oma lähedaste elu ise dokumenteerima."

Tänusõnad: Kreete Alasoo, EKA fotoosakond, Kristiina Kams, Madis Kurss, perekond Maasik, Reimo Võsa-Tangsoo, Terttu Uibopuu.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Vabariigi kultuuriministeerium.

Sissepääs tasuta.