browser warning text

Kellavärgiga apelsin

"Kellavärgiga apelsin" käsitleb vägivalla ja kurjuse olemust, inimloomuse süngemat poolt. See on Anthony Burgessi kultusromaani esimene lavaversioon Eestis, Ringo Ramuli diplomilavastus (TÜ VKA teatrikunsti 11. lend).

Anthony Burgess
Kellavärgiga apelsin

Rakvere Teater

Lavastaja Ringo Ramul
Kunstnik Annika Lindemann
Muusikaline kujundaja Vootele Ruusmaa
Tõlkija Klaas Meltsas
Osades Grete Jürgenson, Märten Matsu, Getter Meresmaa, Vootele Ruusmaa, Karl Robert Saaremäe, Karl Sakrits, Eduard Tee, Martin Tikk, Tanel Ting

Rakvere Teatri suvelavastus 2017.

Alexi päevad mööduvad kambajõmmidega piimabaaris konutades, Beethovenit kuulates ja vägivaldseid ihasid rahuldades. Ühel päeval pistetakse ta trellide taha. Vanglast kiiremini pääsemiseks laseb poiss enda peal katsetada uut meetodit, mis peaks ta heaks muutma ...

Esietendus 8. juunil 2017 Nortsu angaaris Rakveres.

Etendus ei ole soovitatav alla 14-aastastele.

14. juunil 2017 orienteeruvalt kell 21.35 toimub Rakvere teatri selle hooaja viimane kohtumine sarjast "RT vestleb". Vestluse toimumispaik on sel korral Nortsu tee angaar, kus esietendus lavastus "Kellavärgiga apelsin". See on Anthony Burgessi kultusromaani esimene lavaversioon Eestis, mille seadis lavale Ringo Ramul oma diplomilavastusena. Lavastus käsitleb vägivalla ja kurjuse olemust, inimloomuse süngemat poolt.
Lavastaja sõnul on 60ndatel kirjutatud raamat tänasel päeval sama aktuaalne. "Inimestel on kurjuse juur sees - osad oskavad seda rohkem teised vähemal määra alal hoida. Meid trupiga huvitab, kas see ongi meie pärisosa."
Nendest teemadest lähtuvalt on valitud üheks külaliseks Tartu Ülikooli professor Jaanus Harro. Harro on psühhofarmakoloog ja käitumise regulatsioonimehhanismide uurija. Oma teadusliku tegevusega esindab ta psühholoogiast seda valdkonda, mis hõlmab nii psühhofüsioloogiat kui ka käitumisteadust. Peamised uurimisteemad on tundeelamuste ja ajejõudude aluseks olevad aju neurokeemilised protsessid, psühhoaktiivsete ühendite toime käitumisele, kehalise aktiivsuse ning nende seosed meeleolu ja isiksuseomadustega. Tema olulisemad teadustööd tervisekäitumise teemadel keskenduvad riskeeriva ja impulsiivse käitumise analüüsile.
Teine külaline on lavastaja Ringo Ramul. Vestlust modereerib Erni Kask, osavõtt on kõigile tasuta. Oodatud on nii õhtuse etenduse külastajad kui ka need, kes on juba lavastust näinud või plaanivad alles külastada.