browser warning text

Kilomeeter Skulptuuri kunstifestivalil "Tallinn Art Week"

Kilomeeter Skulptuuri korraldajatel on hea meel teatada, et käesoleva aasta juunis osaletakse Tallinn Art Weekil.

Neljas rahvusvaheline KmS näitus toimub 2018. aastal. Seega annab tänavuaastane paus ruumi kaaluda uusi suundi ja lähenemisviise. Osalemine festivalil "Tallinn Art Week" on ajaliselt soodne, sest see tähendab, et KmS-i korraldajad saavad hoida sõpru ja järgijaid oma tegemistega kursis, samal ajal tervet näitust esitlemata.

See on esimene kord, mil Tallinna publik saab näha Kilomeeter Skulptuuri teoseid Tallinna enda avalikus ruumis. Kuigi see näitus ei ole teostatud tavalise KmS näituse laadis, püütakse nii palju kui võimalik taasluua selliseid tingimusi ja seadeid, mis on omased originaaltöödele. Mõneti pakub Vabaduse väljak kui paraadiväljak ning linna peamine keskväljak teostele selleks isegi veel võimsamat konteksti.

Osalevad kunstnikud: Johnson&Johnson (EE), Flo Kasearu (EE), Anastasia Parmson (EE/AUS), Hanna Piksarv (EE), Kristin Reiman (EE).

Need kunstnikud eksponeerivad teoseid, mida on varem nähtud KmS näitustel 2014. ja 2016. aastal Rakveres ning 2015. aastal Võrus.

Vabaduse väljakul saab näha lisaks kõigele ka dokumente ja/või üksikasju teiste KmS kunstnike ja nende tööde kohta, kes on osalenud viimasel kolmel aastal, sealhulgas: Edith Karlson (EE), Kevin Malcolm (UK) ja Ulvi Haagensen (EE/AUS).

Kuupäevad ja ajad:
15. juuni kell 19.00 – näituse avamine, Vabaduse väljak
17. juuni päev läbi – "Tallinn Art Week" festivali päev, Vabaduse väljak

Kilomeeter Skulptuuri on rahvusvaheline näitusteprojekt, mis uurib nüüdiskunsti esitamise võimalusi avalikus linnaruumis, olles huvitatud koostööst eriti Eesti maakondlike linnadega.

"Tallinn Art Week" on unikaalne kunstifestival, mis hõlmab seitsme päeva jagu erinevaid kunstisündmusi, arutelusid, töötubasid ning etteasteid erinevates paikades üle kogu linna. Festivali moto on sel aastal "Võta seisukoht! / Take a Stand!".

Pilt: Kristin Reiman, Dušinurgalava, installatsioon, Rakvere, 2014

Vaata veel: