browser warning text

Külastusmäng "Avasta Baltimaade mõisad"

Mäng on pühendatud Balti riikide sajandale aastapäevale ja Euroopa kultuuripärandiaastale.

24. maist käivitus Eesti, Läti ja Leedu mõisate ja linnuste ühine külastusmäng.

Kolme riigi mõisate ühenduste koostöös on 2018. aasta suvel külastamiseks avatud 55 Eesti, 45 Läti ja 31 Leedu mõisa, et tutvustada mõisate võrgu tihedust ja nende omavahelisi seoseid ning tõsta esile mõisate tähtsust kultuuri, majanduse ja oma piirkonna arengu vedurina nii ajaloos kui tänapäevalgi. Mäng kestab 24. maist 16. septembrini.

Mängu eesmärk on kutsuda külastajaid terve suve jooksul võimalikult paljudesse mõisatesse. Kõik mõisad ei ole iga päev lahti. Oluline on lähtuda reisiplaanide koostamisel mõisamängu veebikalendrist. Info avatud mõisate, sündmuste ja sissepääsutasude kohta on mängu kodulehel http://www.visitbalticmanors.com/ee/; https://www.facebook.com/visitbalticmanors/.

Külastajad saavad igast mõisast oma külastajakaardile templi või kleepsu. Külastajakaarte saab alla laadida mängu kodulehelt või mängus osalevatest mõisatest. Kõigi osalejate vahel, kes on külastanud vähemalt 5 Eesti ja 10 naabermaade mõisa, loositakse 28. oktoobril mängu lõpuüritusel auhinnad. Auhindu on mitmes kategoorias ja need panevad loosirattasse osalevad mõisad.

Mängu korraldavad Eesti Mõisate Ühendus, Eesti Mõisakoolide Ühendus, Läti Losside, Linnuste ja Mõisate Ühendus / Latvijas Piļu un Muižu Asociācija ning Leedu Losside ja Mõisate Ühendus / Lietuvos pilių ir dvarų asociacija.

Lisainfo:
Eesti, Riin Alatalu balticmanors@gmail.com, +372 511 9439
Läti, Ilona Kalnins, LV@visitbalticmanors.com
Leedu, Vilma Deckute Zukauskiene, LT@visitbalticmanors.com

Vaata veel: