browser warning text

Kultuurifestivali "SÄRIN" kunstiprogramm

Rapla kultuurifestivali "Särin" kunstiprogramm loob dialoogi.

Raplas 15.-16. septembrini toimuva kultuurifestivali "Särin" kujutava kunsti programmis koostöös Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskusega on sel korral särinat kunstiteoste ja vaataja vahel. Kunstiteosed ilmutavad elumärke: reageerivad puudutustele, tekitavad valgusmänge või eriskummalist muusikat. Esmapilgul ulmelisena mõjuv keskkond kujutab siiski elu maal, saades inspiratsiooni selle erinevatest vormidest ja visuaalsetest utoopiatest. Programm viib mõtted keskkonnale nii lähedal kui kaugel, alates globaalsetest probleemidest, kodukeskkonnast kuni pisimate eluvormideni.

Märksõna "elu" ühendab kunstnike ja teadlaste ühistööna või teadusest inspireerituna sündinud teoseid ja klaasist objekte, millega esinevad Mauri Gross, Lennart Lennuk, Erki ja Merle Kannus, Kati Kerstna, Herbert ja Kairi Orgusaar. Rahvusvahelise kunstnikepaari Varvara Guljajeva ja Mar Canet "Kätepuu" vaatab tulevikku ja loob digitaalse illusiooni ümbritsevast salapärasest maastikust, mis flirdib Antropocene ideedega.

Kunstiga suhestab vaatajaid skulptor Elo Liivi interaktiivne ja kineetiline installatsioon "Puhas kunst" – puhast kunsti, selle mõistjaid ning loojaid valmistav kaasaegse kunsti "dream-machine". Rait Rosin esineb kohaspetsiifilise performance'iga "Põika!".

"Särina" kunstiprogrammi juht Kairi Orgusaar kommenteerib: "Kui vahel öeldakse, et hea kunst peaks vaatajat "puudutama", siis sel korral ootab osa kunstiteoseid hoopis vaatajapoolset puudutust, et alustada sõnadeta dialoogi. Teiseks aktiivseks komponendiks on valgus, mis valgustab välja erinevaid vaatenurki, olevusi ja struktuure. Seda isevärki maailma ja veel paljut muudki, tasuks tulla kohapeale uudistama. Eriti ootame publikut kunstiprogrammi näituse avamisele, kus toimub performance ja kohtumine kunstnikega."

Noorte loomingut esindab sel korral Itaalia esimesel üleriiklikul noorte kunstibiennaalil Roomas Palazzo Venezias välisesinejana publikupreemia võitnud töö "A Game of Identity". Autorid on Tartu Kunstikooli 3D-eriala õpilased Egmond Merivee, Iris Allese, Markus Orgusaar ja Valeria Potjava.

Näituse avamine reedel, 15. septembril kell 19.
Näitus on avatud 15.09.–1.10.2017, T-P kella 15.00–18.00 Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus (Tallinna mnt 3b, Rapla).

Fotol on Elo Liivi interaktiivne installatsioon.

Kultuurifestival "Särin" Raplas (Tallinna mnt 5) 15.-16. septembril 2017.

Kultuurifestivali "Särin" programmist leiab peale kirjanduse ka kunstiprogrammi, teatrit, muusikat ning tegevusi ka lastele. Festival toob kaheks päevaks Kultuuriklubi BAASi ja Loomeruumi Raplasse mõnusa atmosfääriga olemise.

Vaata veel: