browser warning text

Kuni su küla veel kõnnib - Kolga

“Kuni su küla veel kõnnib” on kepikõnni retkede sari Kuusalu vallas ja Lahemaa Rahvuspargis. Iga retk viib meid erinevasse külla, pakkudes osalejatele lisaks liikumisrõõmule võimaluse heita põgus pilk ka küla minevikku ja tänapäeva.

Laupäeval, 18. novembril toimuv kõnniretk viib meid Lahemaa Rahvusparki, Kolga külla ja alevikku.

Alustame kell 11 Kolga mõisas asuvas muuseumis, kus meid võtab vastu muuseumi perenaine ise - legendaarne Ulvi Meier, Kolga mõisapärandi suurepärane tundja ja kõigi Kolga kummituste sõbratar. Jätame tunnikeseks kõnnikepid ootele ja laseme Ulvil endid viia kõnnile Eesti ühe suurima mõisa põnevate legendide maailma. Kõnnime väärikate müüride vahel, mida üks omanikest, Pontus De la Gardie kunagi oma silmaga ei näinud. Astume radadel, mida mööda 1764 aastal tõttas Carl Magnus Stenbock tervitama Venemaa keisrinna Katariina II-st. Heidame pilgu armsale väikemuuseumile, mille varamu on heaks peegelpildiks piirkonna kunagisest elust-olust.

Peale möödunud aegade hiilguse võlu ja valu puudutamist kõnnime tänapäeva, orienteeruvalt 9 km Kolga alevikku ja küla ümbritsevatel maastikel. Peale retke kosutame endid kuuma joogi ja suupistetega. Kõnnime iga ilmaga, riietus vali palun vastavalt ilmastikuoludele, aktiivseks liikumiseks sobiv.

“Kuni su küla veel kõnnib” on kepikõnni retkede sari Kuusalu vallas ja Lahemaa Rahvuspargis, mis pakub elamuse aktiivsest liikumisest värskes õhus, lummavatel loodus- ja külamaastikel. Sündinud kohalike elanike omaalgatusel, osalema on oodatud kõik huvilised.

Iga retk viib meid erinevasse külla, pakkudes osalejatele lisaks liikumisrõõmule võimaluse heita põgus pilk ka küla minevikku ja tänapäeva. Tegu on liikumisharrastuse, mitte spordiüritusega - rajad ja tempo on jõukohased kõigile.

Vaata veel: