browser warning text

Kunst ruudus. Pärnu Kunstikooli vilistlaste näitus

Pärnu Muuseum toob külastajate ette näituse, kus vaatajatele on välja pandud Pärnu Kunstikooli vilistlaste tööd.

Pärnu Kunstikooli vilistlaste seas on neid, kes on kasvanud viljakateks loomeinimesteks aga ka neid, kes enam kunstiga ei tegele. Kunstikoolis õpetatavate tehnikate valik on lai, seetõttu on ka väljapanek näitusesaalis mitmekesine: akvarell, guašš, linoollõige, keraamika ja palju muud.
Poole näitusesaalist täidavad nii kooliajal valminud, kui ka praeguse aja juba küpsemad tööd.

1980. aastal asutas Peeter Somelar Pärnu Kunstikooli ning sellest ajast peale on Pärnumaa andekad seal kunstiharidust omandada saanud.
Tänasel päeval on Pärnu Kunstikooli õpilaste nimekirjas üle 200 õpilase, alates 5. eluaastast täiskasvanuteni välja. Kunstikoolis saavad õppida nii need, kes soovivad oma lõbuks tegeleda kunstiga, kui ka need, kes soovivad saada ettevalmistust edasisteks kunstiõpinguteks kõrgkoolides. Tihedalt tehakse koostööd üldhariduskoolide ja teiste Eesti kunstikoolidega, korraldades ühisprojekte, koolitusi ja konkursse. Lisaks klassikalistele distsipliinidele nagu joonistamine, maalimine, kompositsioon ja vormiõpetus, tegeletakse Pärnu Kunstikoolis ka kaasaegsete kunstivormidega nagu animatsioon ja fotograafia. Pärnu Kunstikooli õpetajad on professionaalsed kunstnikud ja tehnikate ampluaa on koolis väga lai: ruumikujundusest, keraamika ja siidimaalini välja. Tavapärasele õppetööle lisavad vürtsi õppekäigud näitustele nii Pärnus kui ka mujal linnades.

Vaata veel: