browser warning text

Kunstiauhinna Füürer praiss 2017 näitus

Kohtuvad, teevad koostööd ja auhinnale konkureerivad kaks kanget, Eesti kunstis iseoma raja käimisega silma paistvat, hea huumorimeelega, kuid samas ka tõsiste teemadega tegelevat sirgeselgset loojat: Jüri Ojaver ja Mari Kartau.

Kahe peale on seda kõike veel topelt! Mõlemad kunstnikud on ka aktiivselt järgijaid samadele radadele juhatanud, väärides seega kumbki juhi ja rajaleidja tiitlit.

Jüri Ojaver esitab kaks minimalistlikku teost, mis koosnevad neljast väikesest objektist. Kaks neist on seksuaalse alatooniga, kaks mitte. Materjalidena on kasutatud metalli, printi ning originaaltagatulesid koos betoonivaluga.

Mari Kartau (kunstnikunimega Siram) vaatab tagasi Eesti lähiajaloole praegu nii aktuaalsest loodushoiu vaatevinklist. Vanadele praepannidele maalitud portreedegalerii on installeeritud interaktiivseks installatsiooniks, mis võimaldab vaatajal värskendada mälu meie praeguste ja seniste keskkonnaministrite ning nende märkimisväärsemate saavutuste osas.

Ekspositsiooni ühendab näitusekujundus. Neutraalne ruum annab võrdse võimaluse mõlemale kunstnikule oma töödega publikut kõnetada.

Näituse avamisele järgneb üllatusesinejatega programm ja võitja avalik väljaselgitamine žürii poolt.

Avamise järgsel ajal külastamiseks palume helistada uksekella või teatada ette ja leppida kokku telefonidel 521 7649 või 5372 2859. Galerii Metropol 6m2 asub aadressil Tallinn, Vana-Kalamaja 46.