browser warning text

Kunstnikud kogudes: Jass Kaselaan Saaremaa Muuseumis

Jass Kaselaan (1981) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli ning Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonna magistrantuuri.

Hetkel jätkab ta õpinguid Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonnas. Kaselaane loomingu keskmes on peamiselt suuremahulised skulptuuri-, heli- ja ruumiinstallatsioonid. Kaselaan on pälvinud Köler Prize’i peapreemia (2014), Kristjan Raua nimelise kunstipreemia (2014) ja Anton Starkopfi stipendiumi (2011).

Saaremaa Muuseum

Kuressaare piiskopilinnus, mida rahvasuus kutsutakse ka Kuressaare lossiks, on rajatud 14. sajandil. Tänapäeval paikneb kindluses Saaremaa Muuseum. Püsinäitus Saaremaa ajaloost asub ülakorruse ristikäigus ja kahes suures saalis. Lähiajaloo püsinäitus koosneb kahest osast: 2005. aastal valminud väljapanek "Saaremaa 1939–49" paikneb Kuressaare linnuse kirdetiiva kolmes saalis ja 2011. aastal valminud väljapanek "Saaremaa 1950–94" paikneb linnuse Kaitsetorni neljal korrusel. Saaremaa Muuseumi loodusosakonnas saab külastaja ettekujutuse Saaremaa aluspõhjast, kliimast ja rannikust.

Vaata veel: