browser warning text

Lea Malini akvarellide näitus "VesiVärviga"

Eesti Põllumajandusmuuseumi häärberi II korruse rõdusaalis on kuni 7. maini 2017 võimalik vaadata Lea Malini akvarellide näitust "VesiVärviga".

Lea Malini näitusekomplekt, mille alapealkiri võiks olla "Suvised Eesti maastikud", hõlmab töid kunstniku suverännakutest akvarelliplokiga mööda Eestimaad mitme aastakümne vältel. Valikus on rohkesti motiive Ruhnust, Saaremaalt, Hiiumaalt ja põhjarannikult – Toilast ja Mahust, aga ka Tartu- ja Võrumaalt.

Lea Malin esindab klassikalist akvarellmaali, mis tugineb kindlale motiivile ja selle täpsele edasiandmisele. Imetlusväärne on tema oskus tabada silme ees laiuva looduspildi peenemaidki nüansse, muutumata seejuures liigselt kuivaks – kõikjal on hoitud alles akvarellmaalile omased sulandumised. Tema kunstnikukäekiri varieerub ülimalt detailitäpsetest vaadetest laia pintsliga maalitud töödeni, kus tulevad esile märg-märjale tehnika pehmete värviüleminekute võlud. Kunstnik ei ole otsinud väga erilisi vaateid või püüdnud paberile jäädvustada enneolematuid loodusnähtusi. Tema põhiteema on ilus ja harmooniline Eesti maastik, mis pakub silmale ja hingele vaatamisnaudingut.

Vesivärvimaal kui kiire ja käepärane kaasaskantav kunstitehnika pakub lõpmata palju võimalusi – kiht-kihilt maalimisest kuni märja pinna puhul ette tulevate ettearvamata tulemusteni. Lea Malin on leidnud selles tehnikas endale omaseima võimaluse, väljendamaks looduses olevat rahu ja tasakaalu.

Lea Malin (sünd 1957) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (omaaegse ERKI) sisearhitektuuri eriala 1981. a ning Tartu Kunstikooli trükimeedia kujundaja eriala 2016. Ta on töötanud aastaid kunstiõpetajana Tartu Lastekunstikoolis (sh 2004–2013 direktorina) ning tegutsenud mitmel pool kunstiõpetajana. Tema vabaloomingus on loodusteemaliste ja abstraktsete akvarellide kõrval märkimisväärne koht raamatuillustratsioonidel (samuti akvarellitehnikas). Praegu tegutseb Lea Malin vabakutselise kunstnikuna ja graafilise disainerina.

Vaata veel: