browser warning text

Loodusteadlasena Peruu kontrastide keskel. Igor Tuulingu ja Heiki Mätliku õhtu

Rahvusraamatukogus toimub esmaspäeval, 24. aprillil kell 18.00 loodusõhtu. Eriliste füüsilis-geograafiliste olude põimumine on piki Lõuna-Ameerika läänerannikut kujundanud looduse täis kontraste ja teravaid üleminekuid vastandlike loodusvööndite vahel.

Peruus saab rännata maailma ühest sademetevaesemast piirkonnast, Vaikse ookeani rannikut palistavast Atacama kõrbest üle Andide kõrgtundrate ja lumiste massiivide Amazonase troopilisse vihmametsa.
Hooaja viimane loodusõhtu viib meid esmalt Tambopata džungli rikkaliku looduse rüppe, mille on maailmakuulsaks teinud papagoide hommikused kogunemised sealseid jõekaldaid palistavatele savipaljanditele. Sama rikkalik on elustik ka Atacama kõrberanniku lähedastel kaljusaartel Vaikses Ookeanis, kuhu merelindude kolooniad on sadade aastate jooksul ladestanud tüseda guaano- ehk linnusõnniku lasundi.
Õhtu viimases osas rännatakse aga ümber Ausangate, s.o üle 6 km kõrguva lume ja liustikega kaetud mäemassiivi Andides, mille kargus ja ilu on paljusid matkajaid sedavõrd lummanud, et see 4–5-päevane matkarada paigutatakse sageli maailma kauneimate hulka.
Sõna- ja pildiretke juhib geoloog Igor Tuuling.
Kõlab Lõuna-Ameerika kitarrimuusika. Mängib Heiki Mätlik.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK.

Vaata veel: