browser warning text

Loomelabori loovuskool

Eesti Heliloojate Liit kutsub noori osalema Loomelabori loovuskoolis.

Juba neljandat aastat järjest toimub 6.-12. augustini Viljandi Muusikakoolis noortele vanuses 15-23 eluaastat mõeldud suvekool, mis keskendub erinevate loomevaldkondade ühendamisele heliloominguga. Sel aastal on Loomelabori fookuses kujundusmuusika nii arvutimängudele kui animafilmidele kui ka autorilooming ning sellega seotud autoriõigused. Loomelabor tegeleb laiemalt muusikalise loovuse arendamisega ning otsib seoseid erinevate valdkondade vahel. Oluline ei ole eelnev vilumus ega pillimänguoskus, vaid justnimelt loov lähenemine muusikalisele eneseväljendusele.

"Täna on loomemajandus üha kasvav valdkond. Iga loovinimene on ju ka oma loomingu autor ning seetõttu on oluline ka autoriõigus," kirjeldab Loomelabori korraldaja ja helilooja Kristo Matson tänavuse programmi fookust. "Eesti Autorite Ühinguga koostöös saavad loomelaborandid teada, kuidas helilooming muutub rahaliseks sissetulekuks ja kuidas oma muusikat registreerida. Muuhulgas saavad noored näiteks aimu, kuidas käib arvutimängudele muusika loomine."

Viljandi Muusikakoolis toimuv noorteprogramm kätkeb autoriõigusega seotud teemasid, sissejuhatust arvutimängude helimaailma, pärimusmuusika töötuba kui ka kohtumist filmi- ja animatsioonimuusika legendidega. Lisaks professionaalsele juhendamisele, stuudio ja salvestuspraktikale ning inspireerivatele loengutele on noortel võimalik osa saada Hüpassaare rabamatkast, Mart Saare majamuuseumi külastusest ning ühisest mõttekojast värskes õhus. Noored saavad individuaalset juhendamist õppejõududelt, kelleks heliloojad Tauno Aints, Maria Kõrvits, Liis Viira ning Kristo Matson. Noortele tuleb helilooja elukutsest ja võimalustest rääkima möödunud aasta LHV Au-tasu preemia laureaat ja noorema põlvkonna väljapaistvaimaid heliloojaid Liisa Hirsch.

Loomelabori korraldajad on Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusikafond, Viljandi Muusikakool ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia. Loomelaborit toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ning Eesti Autorite Ühing. Loomelabori koostööpartnerid on Nukufilmi Lastestuudio ja Playtech.

Foto autor: Ronja Soopan

Lisainfo:

Kristo Matson
+372 5340 2075
kristo.matson@gmail.com

Vaata veel: