browser warning text

Maa päev ja ansambli Antsud kontsert

Laupäeval, 22. aprillil 2017 tähistatakse üleilmset Maa päeva, mil pööratakse tähelepanu keskkonnaprobleemidele, milles kandev roll on inimesel.

Sel puhul toimub Energia avastuskeskuses perepäev, kus uuritakse katseliselt, mis saab elektroonikajäätmetest ja pannakse end proovile Keskkonnakese (http://www.keskkonnake.ee/) sorteerimismängus. Päeva jooksul toimuvad ka välguetendused ja katsed staatilise elektriga.

Kell 13 annab keskuses kontserdi ansambel Antsud, kes said laiemat tuntust tänavusel "Eesti Laulul" looga "Vihm" (https://www.youtube.com/watch?v=WI0PCJ5LSO8). Folgisugemetega laulutöötlusi viljelevat ansamblit on kogu perega tõesti mõnus kuulata. Tantsimine on täiesti lubatud! Ühtlasi esitlevad Antsud Energia avastuskeskuses hiljuti ilmunud singlit "Rongilugu".

Perepäeval on Energia avastuskeskus avatud kella 11–19-ni, töötab kohvik ja väljapanekul on üle saja eksponaadi, millele saab külastaja käed külge panna. Viimaseid nädalaid on avatud näitus "Plasti(vaba) ookean" (http://www.energiakeskus.ee/naitus), mis näitlikustab plastireostuse temaatikat ja on loodud Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide koostöös.

Maa päeva ajakava - http://www.energiakeskus.ee/3513.

Vaata veel: