browser warning text

Maarjamäe lossipäev

20. augustil kella 12-17 oodatakse kõiki Maarjamäe lossipäevale, mis on ühtlasi viimane sündmus enne lossi sulgemist remondiks.

Maarjamäe lossipäeval tutvustatakse krahv Anatoli Orlov-Davõdovi perekonna suvemõisa põnevat lugu. Juba 30. augustil sulguvad lossi uksed remondiks ja nii saab lossipäeval toimuvatel ringkäikudel piiluda sisse ustest, mis tavaliselt on külastajatele suletud.

Kõik mänguhuvilised seltskonnad ja pered saavad tutvuda Maarjamäe suvemõisaga ka otsimismänguga „Leia Maarjamäe lossi aarded!”. Mängu töölehed on võimalik endale hankida nii lossi kui tallihoone kassadest lossipäeval.

Toimub mälumäng „Murra mälu!” suvelõpu eri, mis on pühendatud Eesti suvemõisatele ja supelsakslusele. Oma teadmisi saab proovile panna või uusi juurde hankida Eesti suvemõisate ja linnarahva suvituskommete osas.

Lossipäeval saab kehastuda tõeliseks lossipreiliks või -härraks ning poseerida fotonurgas ajaloolise Maarjamäe trepistiku foto taustal. Soovitav on kasutada võimalust endale töötoas sobiv aksessuaar meisterdada!

Lossipäevale lisab meeleolu puhkpilliorkester Pritsu brass oma värske ja esmaettekandele tuleva esinemiskavaga! Samuti sõidab Maarjamäe lossi pargis hobukaarik.

Tallihoone ees on avatud teadusabi telk, mille kõrgelt haritud personal annab esmaabi tundmatute esemete tuvastamisel ja nende ajalisel määramisel, vajadusel ja võimalusel aidatakse ka ajalooalaste küsimuste lahendamisel. Kui teil on kodus perekonna n-ö reliikviaid või esemeid, mille kohta tahate enamat teada saada, siis olete oodatud teadusabi telki. Oodatud on küsimused arheoloogiast, 20. sajandi klaasi ja portselani alalt, medalite, müntide ja aumärkide kohta.

Ka Filmimuuseum tähistab kena suve- ja lossipäeva millegi erilisega! Jaak Elling, tuntud filmifänn ja filmitehnikaajaloo fanaatik, tuleb 20. augustil Tõstamaa mõisast Maarjamäe lossi tutvustama kino ja helitehnilisi kaadervärke. Kell 12 ja kell 14 toimub kogunemine filminäitusel „Siin me oleme” ning seejärel saavad huvilised tutvuda, kuidas tekib liikumise illusioon. Jaak Ellingu käe all elavneb mitu vahvat eset ja elustuvad lugematud lood.

Päevakava

Kella 12-17
Otsimismäng „Leia Maarjamäe lossi aarded!”. Tublimatele auhinnad Kalevilt.
Hobukaarikuga sõitmine (lisatasu eest).
Pildistamisnurk „Lossipreilid ja -härrad”.
Teadusabi telk, kus spetsialistidelt saab infot oma leidude/aarete kohta. Võta kaasa ese või pilt esemest!
Avatud on kohvik, muuseumipood ja loterii. NB! Iga loos võidab.
Kell 12.00 ja kell 14.00 ekskursioon Jaak Ellingu juhtimisel Filmimuuseumi näitusel „Siin me oleme!”.
Kell 12.45 ja kell 13.45 rõõmustab rahvast puhkpilliorkester Pritsu Brass.
Kell 13.00 ja kell 16.00 ringkäigud Maarjamäe lossis.
Kell 15.00 mälumäng „Murra mälu!” suve eri „Eesti suvemõisad ja supelsaksad”.

Avatud on näitused „Siin me oleme! Eesti filmi esimene sajand”, „Õhus on elektrit. Luksuslikust argiseks” ja tallihoones „Riik malelaual. Saksa okupatsioon Eestis 1941-1944”.

Vaata veel: