browser warning text

Mahlad välja

Tantsulavastus noortele

Teater: Eesti Tantsuagentuur
Autor: Julia Koneva
Esietendus 13. jaanuaril 2018 Eesti Tantsuagentuuris

Koreograaf-lavastaja ja muusikaline kujundaja Julia Koneva
Tantsijad ja kaaskoreograafid Marko Reitalu, Anett Pärna, Aune Tenslind, Maryn-Liis Rüütelmaa, Celine-Cathy Raaga, Eliise Pauklin, Birgita Siim, Brita-Liis Tui, Teele-Riin Kodar, Janette Norkko
Kostüümikunstnik Kätlin Kikkas
Valguskunstnik Priidu Adlas
Kujundaja Tundra Digital

Veel, veel, veel!
Näita, näita, näita!
WOW!
JUICY!
FRESH!

"Tsukuru Tazaki had four best friends at school. By chance, all of their names contained a color. Two boys were called Akamatsu, meaning "red pine", and Oumi "blue sea", while the girls’ names were Shirane, "white root", and Kurono, "black field". Tazaki was the only last name with no color in it." Haruki Murakami

Kas Tsukuru oli pigem tavaline või ebatavaline, eriline või mitte eriti?
Milline oled sina? Tavaline või ebatavaline, eriline või mitte eriti?
Kas sa oled tark? Popp? Ilus? Hinnatud? Suurepärane?
Kas sa oled nähtav? Märgatud?
Kas sa oled värske? Vaba? Uus? Julge?
Kas sa oled "special snowflake"?
Aga mis on ilus? Ja mis on kole? Ja kes selle määrab?
Julgen olla!

Julia Koneva on vabakutseline koreograaf, tantsija ning tantsuõpetaja, kes on oma kogemusi jaganud ETA Tantsukooli tantsijakoolituse ja tantsu põhiõppe õpilastele aastast 2011. Julia on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna magistriõppe. Samuti on ta ennast täiendanud Nice Sophia Antipolise Ülikoolis Prantsusmaal ning osalenud mitmetes töötubades nii Eestis kui ka näiteks Rootsis (Göteborg), Poolas (Krakow), Soomes (Kuopio) jne.

Eesti Tantsuagentuuris on Julia olnud koreograafiks, lavastajaks, tantsijaks mitmetes lavastusprojektides: tantsutuuri "You Must Love Onions", Koolitantsu Kompanii "Esimene lend", noorte tantsulavastus "Hõbevooder", muusika- ja tantsulavastus "Eesti pildid" jpm. Julia Koneva on tantsijana osalenud mitmete koreograafide/lavastajate lavastustes ja projektides, näiteks Elo Unt, Rauno Zubko, Cid Pearlman, Kenneth Flak. Samuti on ta Hiiumaa Tantsu Festivali ja noortele koreograafidele suunatud Platvormi üks korraldajatest. Julia Koneva on tihedalt seotud tantsu õpetamisega, seepärast on tema kui lavastaja fookus hetkel noortele ja lastele suunatud tantsulavastustel.

Tantsulavastus on loodud 10 noore ETA Tantsukooli tantsijakoolituse lõpetanud tantsijaga.

Sihtasutus Eesti Tantsuagentuur (ETA) on tantsukeskus, mille eesmärk on tantsukunsti jätkusuutlikkuse ja kvaliteedi tagamine Eestis, pakkudes kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet, loome- ja esinemisvõimalusi tantsukunstnikele, tantsuõpetajatele ning tantsuga tegelevatele lastele ja noortele. ETA tegevused hõlmavad kõiki tantsukunstiga seotud tegevusi: loometegevust, etendustegevust, huviharidust ja tantsijate koolitust, üle-Eestilist valdkonna infovahetust ja koostööd ning tantsukunsti jätkusuutlikkuse tõstmist regionaalselt läbi Koolitantsu ja Tantsutuuri tegevuste. ETA teeb aktiivset koostööd teiste erialaliitude ja sarnaste eesmärkidega (tantsu)organisatsioonidega nii Eestis kui ka välismaal.