browser warning text

Maria Välja näitus "Metsarahvas"

Maria Välja isikunäitus-müük "Metsarahvas".

Autor näitusest: "Eestlased on metsarahvas ning mina olen metsarahva isend. Võõrsil on palju kaunist loodust, mägesid ja meresid, aga kodumaa mets on midagi erilist. Mets on kodu. Metsas leiab tuule eest varju, seal saab varbad samblasse kaevata, linnulaulu kuulata ja loodusega tõelise sideme luua. Puude vilus kasvavad metsaannid meile toiduks ning puu ohverdamisega saame tuld ja sooja. Mets annab, mida vaja, ning võtab, mis meid enam ei teeni. Mets elab, mets kõneleb, mets hoiab. Metsarahvas on kõik need nähtavad ja nähtamatud müstilised olendid, kes metsa harmooniat ja tasakaalu hoiavad, meid heatahtlikult toetavad ning aitavad, aga vajadusel ka korrale kutsuvad.

"Metsarahva" kujunemislugu kestis kolm aastat. Kõik sai alguse sellest, kui 2014. aasta alguses Euroopa lõunatipust talvitumast tagasi Eestisse pöördusin. Siis jõudsin ma päriselt koju. Ning sain ka aru, mis on Eestis nii erilist ja minule oma – METS. Näituse tuumiku moodustavad 13 akvarellmaali, mille tegelased ja lood kujunesid orgaaniliselt ja tunnetuslikult. Usaldasin loominguprotsessi ning seda, et kõik nad sünnivad nii nagu vaja ja siis, kui on õige aeg."

Maria Välja on 2012. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli maali eriala lõpetanud kunstnik, kes on osalenud paljudel ühisnäitustel ning "Metsarahvas" on tema teine isikunäitus. Varasema õlimaali asemel on ta viimastel aastatel pühendunud üha rohkem akvarellile. Akvarelli looduslähedane, puhas ja kerge olemus väljendab kunstniku taotlusi loomingus. Tema kunsti inspiratsioon on loodus, selle nähtav ja nähtamatu müstiline maailm, armastus, hingeline, vaimne ja kehaline areng. Maria looming jutustab lugusid, millel on mitu tasandit. Visuaalse ilu kõrval on oluline ka harmoonia ja elu loomine ümbritsevasse keskkonda.

Näituse avamine toimub 1. juunil kell 18 Tartus KarriTehase restoranis (Aparaaditehas, Kastani 42).

Näitus jääb avatuks 30. juunini ning näituse külastamine on tasuta.
KarriTehas on avatud E-N 12:00-22:00, R-L 12:00-00:00, P 12:00-20:00

Lisainfo ja müük: info@mariavalja.com või 5554 2060

https://www.facebook.com/MariaValjaART/
http://www.mariavalja.com/