browser warning text

Mees, kes ei teinud mitte midagi

NUKU teatri suvelavastus "Mees, kes ei teinud mitte midagi" on Aare Toikka allegooriline laulumäng Mehis Heinsaare teoste ainetel. Muusika ja laulutekstid Lauri Saatpalult.

"Kes see mees on? Mida ta tahab? Kuhu viib tema tee? Millist vaeva ja valu varjab tema naeratus? Millist õõvastavat saladust peidab tema kuldne rüü?"
"Ta on mees, kes ei teinud mitte midagi."

Kärstna on väike ja ilus küla uhke mõisa ja pikkade tammealleedega, mis jääb suurtest maanteedest tüki maad eemale. Küla paikneb mäenõlval ja sealt paistavad üle metsade ära nii Mustla kui Suislepa kirikutornid. Selge ilma korral võib näha isegi Võrtsjärve sinetavat vett. Inimesed on töökad ja tublid nagu mulgid ikka. Ja sellega võikski siinkohal piirduda, kui ükskord poleks juhtunud sündmus, mis muutis elu Kärstnas äratundmatuseni. Äkki, ei tea kust, ilmus külla veider võõras.

*

Mehis Heinsaar loob suveräänsete loogikatega maailmu, mida võib julgelt maagiliseks realismiks või kui soovite, ka reaalseks maagiaks nimetada. Aare Toikka ja Lauri Saatpalu on otsinud Heinsaare lugudest inspireeritud muusikalisele müsteeriumile adekvaatset teatrivormi kolm aastat. Lõpuks sai selgeks, et nukuteatri, füüsilise teatri, muusikateatri ja sõnateatri võtteid kombineeriv visuaalne teater on ainuõige võimalus selle kõige väärikaks eksponeerimiseks ning NUKU teatri Ferdinandi saal ainuõige paik.

Mängivad: Mart Müürisepp, Lauli Otsar (Kuressaare Linnateater), Lauri Saatpalu (külalisena), Taavi Tõnisson, Laura Nõlvak, Liivika Hanstin, Anti Kobin, Mihkel Vendel, Getter Meresmaa või Ester Kuntu (külalisena).
Lavabänd: Tanel Ruben, Paul Daniel, Marti Tärn, Madis Muul.

Autor ja lavastaja: Aare Toikka
Kunstnik: Rosita Raud
Laulude autor: Lauri Saatpalu
Arranžeerija: Paul Daniel
Koreograaf: Marge Ehrenbusch

Esietendus 2. juulil 2017.

Noortele ja täiskasvanutele (alates 14. eluaastast).

Vaata veel: