browser warning text

Meister ja Margarita

Tantsu ja draama sümbioos, müstika ja armastus. Ülivisuaalne lavastus. Dramaatilis-tantsuline tõlgendus Mihhail Bulgakovi romaanist.

Muusika Elliot Goldenthal, Alfred Schnittke jt
Lavastajad Janek Savolainen ja Katrin Pärn
Kunstnik Liina Unt (Endla Teater)
Videokunstnik Argo Valdmaa (Endla Teater)
Teater Vanemuine

Osades Jüri Lumiste, Katrin Pärn, Ragne Pekarev, Helgur Rosental, Janek Joost, Janek Savolainen, Aivar Kallaste ja Vanemuise balletitrupp

Bulgakov suri 1940. aastal teadmisega, et tema teost ei avaldata mitte kunagi. Poolelioleva käsikirja lõpetas tema naine, Margarita peamine prototüüp, Jelena Bulgakova. Iga meister on Meister ainult koos oma Margaritaga ...

Esitatakse tantsu ja draama sümbioosi, kuhu on põimitud müstika ja armastus, mustkunst, piiride paljusus ja paigalpüsimatus.

Tohutut rõõmu pakuvad pisidetailid, mis panevad dramaturgi ees aukartust tundma. Esteetilise naudingu otsijaid kõditavad nii muuseas lavastusse pikitud üligraatsilised tantsusammud. Üllatusi on palju. Üks uustõlgendus sellisest suurteosest peab looma uusi seoseid, uusi vaatekohti. Seda lavastus ka teeb. /…/ Lavastajad on suutnud suurepäraselt integreerida välismaise tantsutrupi ja sõnateatri esindajad. Kõik on orgaaniline, loomulik. Tants ja sõna põimuvad ning kui Margarita avab suu ja hakkab kõnelema saksa keeles, tundub see ainuõige olevat.
Siim Lill, Tartu Ekspress

Esietendus 7. märtsil 2015 Vanemuise teatri väikeses majas.