browser warning text

Miksteatri vabaõhulavastus "Saabastega kass"

Miksteatri koguperelavastus „Saabastega kass“ tegeleb muinasjutu ja päranditeemaga. Charles Perrault’ kuulsa muinasjutu ainetel valminud vaimuka teksti kirjutas Donald Tomberg.

Pojapoeg Mati (Mart Toome) sõidab ühes oma pruudiga ootamatult lapsepõlvekoju, külla vanaisale, kes ühena viimastest ikka veel jonnakalt talu peab. Mati soovib, et vanaisa kirjutaks talu tema nimele, siis saaks selle maha müüa ja linnas oma äri asutada. Isakodus haaravad Matit aga ootamatult vanad mälestused: selle kivi peal armastas ta istuda ja unistada, tolle kase otsas ronida, aida ees muinasjutte ja igasuguseid põnevaid tegelasi välja mõelda... Ja korraga leiabki ta end unenäost, keset muinasjuttu „Saabastega kass“, kus kodukass Miisu (Katrin Kalma) on ootamatult saapad jalga tõmmanud ja vaest Matit juhendama asub. Kassi abiga saab Matist viimaks kuningas. Siis aga võlumaailm kaob ja Mati peab tegema otsuse ning valima. Milliseks tema valik kujuneb?

Autor: Donald Tomberg, lavastaja: Kristo Toots, kunstnik: Anne Prangel, muusikaline kujundaja: Kaido Rannik, kostüümikunstnik: Jana Volke, grimmikunstnik: Elis Niils. Osades: Katrin Kalma, Maria Taimre-Varres, Mari Tammar, Mart Toome (Tallinna Linnateater), Allan Kress või Kristo Toots, Siim Angerpikk, Kaido Rannik.

Etendused toimuvad Haapsalus, Iloni Imedemaal 5. - 23. juulini, kokku 10 korral.

Vaata veel:

Galerii