browser warning text

Muinasjutudisko ja soome-ugri tantsuöö

Õhtu on pühendatud soome-ugri rahvaste muinasjuttudele ja muusikale. Jutustatakse muinasjutte ja räägitakse muinasjuttude jutustamise traditsioonist.

Muinasjutudiskol esitletakse Karjala muinasjuttude heliplaati, mida tutvustab väljaandja Janno Zõbin. Õhtu kulmineerub soome-ugri diskoga, millel saab sugulasrahvaste nakatavate helide ja biitide järgi rokkida hommikuni.

Ajakava

19.00 Muinasjutuõhtu – jutustatakse eri soome-ugri rahvaste muinasjutte. TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna vanemteadur Merili Metsvahi räägib muinasjuttude jutustamise traditsioonist ja libahundipärimusest. Oodatud on nii suured kui väikesed muinasjutusõbrad.
20.00 Muinasjutudisko – Janno Zõbin esitleb ja tutvustab Karjala muinasjuttude plaati ning miksib muinasjutte muusikaga.
22.00 Soome-ugri disko – DJ-d Janno Zõbin ja Tõnn Adermann. Pöörasel soome-ugri tantsuööl kõlavad repliigid, biidid ja helid, mis ei jäta külmaks ühtegi inimest. Muusika polkast rokini ja seto leelost hiphopini!

Üritus on tasuta, oodatud on nii suured kui väikesed muinasjutusõbrad!

Tartu Nefa Rühm on Tartu Ülikooli etnoloogia ja folkloristika erialade tudengeid ja huvilisi ühendav tudengiorganisatsioon. Rohkem infot leiab Tartu Nefa Rühma Facebooki lehelt ja veebilehelt http://www.nefa.ut.ee.

Üritus kuulub Tartu kevadiste tudengipäevade kavva. Vaata lähemalt http://www.studentdays.ee.

Vaata veel: